Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pysyykö vastasyntyneen rytmi samana kuin masussa ollessaan?

Vierailija
07.01.2010 |

Eli jos masuvauva on iltaisin ja öisin aktiivinen, niin onko jatkuuko sama myös syntymän jälkeen?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
07.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

vauva oli vatsassa superaktiivinen öisin, mut sitten synnyttyään nukkui ihan hyvät yöunet. Enemmän mä jouduin valvomaan raskausaikana kuin pienen vauvan kanssa. ;)

Vierailija
2/5 |
07.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta sitten masurytmi palasi vauvalle. Sitten valvottiinkin noin kuukausi ja vähän päälle kaikki yöt. Ja kun muut ihmiset ei tajunnut että tosiaan joutuu valvoon ihan koko yön, niin sitten oli kaikkien pakko kyläillä päivällä, että näkee uuden vauvan. Nyt olen uudestaan raskaana ja päättänyt, että tämän vauvan kanssa en huoli meille ketään vieräita, jos valvominen on samaa luokkaa kuin esikon kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
07.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä lapsella syntymästä asti ollut rytminä alkaa nukkumaan klo:21-22 illalla (nyt 3kk) vaikka masussa ei ollut näin

Vierailija
4/5 |
07.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

sanovan et niin monbta kertaa kuin äiti odotusakanaa nousee esim. Vessaan yöllä niin niin onta kertaa vastasyntynyt herää yöllä.



Aika hyvin pitää paikkansa.

Kyllä odotusjan ja vastasyntyneen rytmeillä on yhtäläisyyksiä.

Vierailija
5/5 |
07.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

oli ainakin ihan täysin sama rytmi vauvana, ku mahassa! Vessassa kävin aika lailla tarkkaan joka yö klo 4 ja nuorimmainen söi lähes poikkeuksetta siihen aikaan, kun oli syntynyt.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi kaksi