Jos raha ei rajoittaisi, minne lähtisitte perheen kanssa lomalla?
Siis lapsiperheestä ja koko perheen matkasta kysymys.
Kommentit (18)
Otetaan lapset upeasti huomioon ja paljon tehtävää ja nähtävää lapsiperheille. Hotellit (kalliit...) luxustasoa ja todella siistejä!!
Välimeren rannalle johonkin pieneen kaupunkiin ja vuokra-autolla ympäri maata kiertelemään.
Lämmintä, edullista ja mukava ilmapiiri, ei tule aika pitkäksi.
Vietin siellä aikanaan vaihtarivuoteni.
Ja vois käydä myös Disneylandissa.
mutta tykataan lomailla euroopassa lyhyiden lentojen vuoksi. italia suosikki, sardinia, sisilia, amalfi jne. mallorca tms. ennen lasta lomailtiin jamaicalla, malesiassa, australiassa, hong kongissa jopa japanissa tuli kaytya. kun poika vahan kasvaa lahdetaan varmaan etela-afrikkaan. lento on pitka mutta aika eroa ei juuri ole.
kuten poroajelut, lumiskootterisafarit jne. Ja tietysti käytäisiin moikkaamassa joulupukkia. Matka tehtäisiin lentokoneella ja loppumatka limusiinilla, jota ajaisi oma kuski.
Mutta rahaakin enemmän mua rajoittaa pitkät lennot
Olispa ihana päivän ulkoilun jälkeen saunoa rauhassa ja sitten vain istuskella raukeana takkavalkean äärellä ja juoda jotain lämmintä.
suihkukone alle ja maailman ympäri!
Näillä lomilla käydään jo siellä missä halutaan. Talvilomalla ja pääsiäisenä lapissa, kesälomalla euroopassa ja syyslomalla etelässä missä lämmintä.
Eli meidän matkoja rajoittaa enemmänkin loma-aikojen vähyys, sekä myös pitkät lennot.
Itse kuitenkin haaveilisin Islannista, sekä Australiasta.
Raha ei määrää.
Kreikka on ehdoton suosikkimme perhelomille.
Siellä pitäisi nyt päästä käymään ennenkuin sekin maa on historiaa...
Australiaa kiertämään
itä on vasta kierretty, n 90 % vielä käymättä läpi. 3 kk matkan vois ottaa.
Siellä voisi sitten olla vähän pitempään.
kunhan on hieno hotelli uima-altaineen ja kaikki susältyis hintaan.. Emmie sen suurempaa kaippaa... =)
ja varaa yksityiskoneeseen