Pedofiili-Äitini ei päästä 34-vuotiasta veljeäni itsenäistymään.
Äitini on tehnyt veljestäni puolison korvikkeen sen jälkeen kun isäni kuoli. Ennen äitini aina keskusteli joka asiasta isäni kanssa ja käytti lausetta "sanoin just isälle..." nyt lause on vaihtunut "sanoin just matille (veljeni). Veljeni on vanhapoika, asuu omillaan, mutta käy päivittäin äitini luona eikä koskaan onnistu naissuhteissaan. Äitini varmaan saunookin veljeni kanssa, yöks...
Kommentit (11)
Mun äiti on oikea pedofiili valitettavasti
pääse kasvamaan itsenäiseksi ennenkuin äidistäni aika jättää.
äitini muka hoitaa veljenäni, mutta ei tajua että oma poika ei voi olla miesystävä.
sieltä veljeni pääsee kyllä kostamukseen huoriin, mutta palaa aina äitini helmoihin.
että tietäisi mikä on hänen. Kyllä uskon että tollasta voi olla, mutta että onko se pedofiliaa. Ei ole, jollei siihen liity suoraa seksiä? Taitaa olla oikeampi nimitys parentifikaatio ja se kyllä syö lapsen psyyken melko tehokkaasti.
Panis äitiään niin pääsis halvemmalla. Jos se kerta insestisuhde on
Toivottavasti en tee omille pojilleni samaa karhunpalvelusta. Onneksi en ole kenestäkään miehestä niin läheisriippuvainen kuin äitini oli isästäni.
Äitini on jo liian vanha panemiseen, mutta kai sen voi antaa pippelinpään pestä. ap
Vai että äitisi vaan pitää kiinni veljestäsi "vauvanaan"?
Veljesi on kuitenkin 34-vuotias, siis aikuinen mies ja eikös se ole lapsen tehtävä itsenäistyä ja tehdä se pesäero vanhempiin aikuistuttuaan?
vähän vaikea veljelläni itsenäistyä kun äiti syyllistää jos vauva ei ole vuorokauteen käynyt mammalle uskoutumassa vaikka samalla paikkakunnalla on ollut.
Äitini ei anna veljeni myöskään aikuistua, on pari kertaa maksanut veljeni vuokrarästitkin kun veljeni on ryypännyt työttömyyskorvauksensa. Ja äitini on myös toiminut "puolustusasianajana" oikeudessa kun veljeni on ollut vastaamassa känniriehumisistaan.
Makisaa omat vuokransa eikä riehua kännissä. Ts. kantaa itse vastuun teoistaan ja elämästään.
vierailee veljeni kavereiden kotibileissä ja soittelee veljeni kavereille jos joku heistä on äitini mielestä sanonut veljelleni rumasti. Äitini myös laittaa veljelleni ruuan, pesee pyykit ja hoitaa pippelinpäänkin jos veljeni on saanut tippurin käydessään kostamuksessa naisissa.