Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Shoppailu vinkkejä Tallinnassa? Vaatteteita lähinnä yms, oon ekaa kertaa menossa...
Kommentit (3)
nimeltä Virukeskus. Siellä paljon vaate- ja kenkäkauppoja. tosin suurin osa samoja kuin Suomessakin, kuten Mango, Zara, Vero Moda. Vanhassakaupungissa on myös vaate- ja kenkäliikkeitä. Vähän kauempana keskustasat on iso ostoskeskus, Kristine-keskus. Voi mennä bussilla, matka kestää n. 10 min. Virukeskuksesta. Siellä mielestäni kivoja liikkeitä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Tallinna oli ainakin viime kesänä tosi kallis kaupunki,kallimpi selvästi kuin Helsinki . En tiedä onko taantuma alkanut jo näkyä alennusmyynteinä, tarkkaile hintoja.
Alue: Aihe vapaa
vanhaan kaupunkiin, niin siinä sen "pääkadun" varrella tulee jonkun matkan päässä vasemmalla puolen Arizona saluuna vastaan ja sitä vastapäätä on vaatekauppa, jota suosittelen. Siellä mm Espritiä yms, alhaalla kenkäkauppa, ylhäällä vaatteet.