Että on paha mieli!
Mies on ollut viikon työmatkalla ulkomailla, ja on soittanut joka ilta. Tänään tein positiivisen raskaustestin ja lähetin siitä kuvan miehelle. Ei ole vastannut viestiin eikä puheluihin, vaikka useamman kerran olen yrittänyt soittaa. Tosi pa***a fiilis itsellä!
Kommentit (14)
ja jo matkalle lähtiessä sanoin että menkkojen pitäis alkaa seuraavana päivänä. On se mieskin noita testejä sen verran monta nähnyt että luulis tajuavan...
Tota kiirettä yritän itsekin itselleni kaupitella, mutta kun niillä on muuten loppunut työt joka ilta viimeistään 19 suomen aikaa. Nyt ei vastaa vieläkään puhelimeen.
eiköhän miehelläs oo tohon joku järkeenkäyvä selitys..luulis kyllä että kohta rupeis miehestä ees jotain kuulumaan. JOspa se on hävittänyt puhelimensa?
varmaan on joku hyvä selitys, jos lapsi kerta on toivottu. Ehkä unohti kännykän hotellille ja on hommien jälkeen mennyt porukalla vielä istuskelemaan tms.
kuvaviestit eivät aina mene perille ulkomaille, vaan ne pitää käydä erikseen netistä hakeamssa. Ehkä miehesi ei siis ole saanut viestiä vielä!
plussan johdosta! Kurjaa tietenkin, ettei miehesi ole vastannut viesteihin/puheluihin, mutta yritä piristyä :) Ehkä miehelläsi on joku illallismeno työjuttujen puitteissa, jonka takia ei ehdi vastaamaan. Kyllä hän varmasti vielä kommentoi tätä iloista uutista!
Parempaa mieltä sinulle ja onnea tosiaan plussasta :)
Siellä viilettää pilvissä eikä tiedä mitä sanoisi. Voi olla vaikka lahjaa sinulle ostamassa tai ottamassa lasillista vauvan kunniaksi. onneksi olkoon
kuvaviestit eivät aina mene perille ulkomaille, vaan ne pitää käydä erikseen netistä hakeamssa. Ehkä miehesi ei siis ole saanut viestiä vielä!
Olen lähettänyt miehelleni kuvaviestejä lasten hassuista sattumuksista työmatkoille, usein ei ole saanut viestiä, vaan operaattorin linkin, josta ladata viesti.
Jospa laittaisit ihan tavallisen tekstarin :)
Onnea!
kuvaviestiä, ja on muuten niin kiireinen ettei ole ehtinyt soittaa.
Hyvin suurella todennäköisyydellä miehesi ei ole saanut koko kuvaa. Maiden välillä tuo mediayhteys ei todellakaan aina toimi. Sitten tietty jos on ilta venynyt, niin, ei ole vielä ehtinyt edes soittaa. Ota rauhallisesti! Jos taas saanut viestin, ja kertonut asiasta kollegoilleen, niin nehän on vienyt sen heti baariin juhlimaan asiaa.
Mies soitti juuri ja sanoi ettei saa kuvaviestiä auki. Puhelin oli kuulemma ollut äänettömällä ja olivat olleet työkavereiden kanssa baarissa käymässä. Onnellinen oli kun kuuli uutisen :-)
Nyt voi jo itsekin mennä nukkumaan...
ap.
kuvaviestit eivät aina mene perille ulkomaille, vaan ne pitää käydä erikseen netistä hakeamssa. Ehkä miehesi ei siis ole saanut viestiä vielä!
Olen lähettänyt miehelleni kuvaviestejä lasten hassuista sattumuksista työmatkoille, usein ei ole saanut viestiä, vaan operaattorin linkin, josta ladata viesti. Jospa laittaisit ihan tavallisen tekstarin :) Onnea!
Minä kerran lähettelin työmatkalta monta kuvaviestiä miehelleni, ja ihmettelin kun ei mihinkään kommentoinut mitään ja lopulta kun hermostuin täysin ja soitin oikein kärkkään puhelun, mies sanoi ettei ole ehtinyt niitä käydä netistä katsomassa...
kun oli niin kannustavia viestejä tässä ketjussa! On niin paljon negatiivisia kommentteja usein, mitä saa lukea...
Oliko tämä yllätys, vai oletteko vauvaa yrittäneetkin? Ehkä vain niin kiire aikataulu, ettei ole päässyt puhelimeen.
Tai ehkä ei saanut kuvasta selvää, tai ymmärtänyt sitä?