Kuumeeton SI
Luin aikaisemmasta ketjusta, että Si voi olla myös kuumeettomana kohtalokas, koska on salakavala. Jos tauti on kuumeeton, mutta kohtalokkaan raju, kai siihen liittyisi todella kovaa yskää tai kipuja, huonovointisuutta ym?
Onko kenelläkään kokemusta?
Kommentit (4)
mutta katsopas <a href="http://www.nytimes.com/2009/05/13/health/13fever.html" alt="http://www.nytimes.com/2009/05/13/health/13fever.html">http://www.nytimes.com/2009/05/13/health/13fever.html</a> Meksikossa epidemian alussa jopa 1/3 sairaalaan tuolleista tapauksista oli kuumeettomia. Vakavammissa sairauksissa kuume yleensä nousi, lievemmissä ei. Aina ei edes tullut yskää ja muita oireitakaan.
Menivät läkäriin, kun oli hengenahdistusta ja lihaskipua.
mutta katsopas
http://www.nytimes.com/2009/05/13/health/13fever.html
Meksikossa epidemian alussa jopa 1/3 sairaalaan tuolleista tapauksista oli kuumeettomia. Vakavammissa sairauksissa kuume yleensä nousi, lievemmissä ei. Aina ei edes tullut yskää ja muita oireitakaan.