Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ruokapaikat Tallinnassa?

Vierailija
29.09.2009 |

Tietääkä joku jotain mukavaa ruokapaikkaa Tallinnassa, mukana aikuisia ja lapsia (12,10,6v) ja kyseessä synttärit eli ei mitään remupaikkaa! Hyvää ruokaa ja tunnelmaa hyvällä hinta-laatusuhteella!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

menisin Vene-kadun Elevantiin. Siellä on akvaariokin, pyytäkää pöytä sen vierestä niin saavat lapset katsella kaloja. Hyvä hinta-laatusuhde.



Jos taas halutaan juhlallisempaa elämystä, Sulevi- ja Olevi-katujen vaihteessa olisi italialainen Bocca. Jos lapset ovat kokeneita ravintolassakävijöitä, ei sekään varmaan liian jäyhä paikka ole. Hyvää italialaista ruokaa, ensiluokkaista palvelua - ja Elevantia huomattavasti kalliimmat hinnat.

Vierailija
2/3 |
29.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Antavat lapsiperheille usein "mökin". Niitä on erilaisia eri teemoilla.



Me oltiin kesällä kahtena iltana siellä eri "mökeissä" ja lapset (5,7 ja 9v) olivat innoissaan. Tykkäsivät myös ruuasta.



Hyvä paikka kaiken kaikkiaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

on ihastuttava paikka olla ja syödä.



Rataskaevu-kadulla.



Suosittelen, mikä tunnelma!