G: Kuka voittaa BB:n? Jos näistä tämän hetkisistä pitäisi sanoa?
Nino, ehdottomasti.
Sami on toinen vaihtoehto, ei ole vielä paljon näyttänyt itsestään.
Sampo on kolmas, vähän kuin Sauli.
Kommentit (25)
muut on niin yksinkertaisia ja osa on tosiaan uusavuttomia ja lässyttäviä pikkupentuja, kuten se Lotta. Jumalauta että voi ollä ärsyttävä tyyppi.
Noista paha mennä sanomaan, mutta.. veikkaan Sampoa!
Sampolle tai mensa-Esalle. Ne taitaa olla ainoita jotka ei ärsytä ketään sen suuremmin talossa tai talon ulkopuolella.
nino lähtee seuraavaksi ja hyvä niin
Sami.
Voi olla Sampokin, mutta Nino liian ristiriitainen hahmo.
Tahtoisin että Sampo. Ja luulenkin et moni sitä äänestäis. Tuntuu tosi mukavalta ja aidolta tyypiltä. Esa A:ta en haluis voittajaks. Haluisin et rahat saa joku nuori joka varmasti niitä tarvii. Eikä joku dilomi-insinööri Esa.
katkaista napanuoransa siihen kitisijä-Lottaan, voisi tulla paremmin esille.
Ihanan erilainen talossa. Olisi myös ihanan erilainen voittaja. On myös jotenkin hellyyttävää miten sen kaltainen ihminen on halunnut BB-taloon ja vielä viihtyy siellä. =)
pitää mietiä ketkä niitä ihmisiä äänestää. En jaksa uskoa, että Esa A:n fanit (tai ne, jotka muuten tykkäävät älyllisestä, rauhallisesta ja suorastaan flegmaattisesta asenteesta) paljon äänestävät. Liian fiksuja?
Voittaja on joko suuri persoona tai sitten sellainen huomaamaton mukautuva tavis, joka kerää pontsit sillä, että on niin mukava ja herättää sympatiaa.
eivät ärsytä katsojia eikä asukkaita, joten eivät tule nimetyksi
Eli kyllä sitä talon sisällä ainakin joku pitää ärsyttävänä. Musta on kummalista, että tämä älykkö ei naura juuri ollenkaan. Onko älykkyys sama kuin täydellinen tunneköyhyys ? Tai sitten on vaan niin ujo, ettei osaa näyttää tunteitaan. Musta on äärettömän tylsä tyyppi.
Sampolle tai mensa-Esalle. Ne taitaa olla ainoita jotka ei ärsytä ketään sen suuremmin talossa tai talon ulkopuolella.
Laskelmoiva kuspo ;). Vähän kuin tosin Samikin...
Veikkaan, että voiton vie Mensa, Nino tai... Tuija (ylläriveto).
onko Esalla muuten asperger? Vai onko se vaan niin teekkari? ;)
aika sattumaa,mutta mietittiin työkaverin kanssa ihan samaa Esa A:sta että voisiko olla asperger =)
Tyhjäkatseinen taulapää, ei mitenkään mielenkiintoinen.
Luulin aluksi, että on reipas ja positiivinen tyyppi. Vielä mitä.
Tyhjäkatseinen taulapää, ei mitenkään mielenkiintoinen.
aika sattumaa,mutta mietittiin työkaverin kanssa ihan samaa Esa A:sta että voisiko olla asperger =)
Mutta voi olla ihan vaan luonnettakin. Kaveri vaan ei yhtään tunnu sopeuttavan käytöstään seuran mukaan. Ei ilmeisesti haittaa, että on ihan muissa maailmoissa esim. kun muut riehuvat tai nauravat jollekin.
Älykkyyttä se ei ole, onpahan vaan tuon alykkään ihmisen toinen luonteenpiirre.
voittaa ne jotka ei kato sitä kakkaa
Siitä on tullut mun suosikki.
Kakkoseksi Raksu
kolmas vois olla Justiina, mut en ole päässyt siitä viel ihan selvyyteen
ja tokaks Kätlin