Uudet Reimatecit ihan kauheita;
ajattelin tänä vuonna ostaa lapselleni ensimmäisen reimatecin talvipuvun. Olen niitä ennen ihaillut ja nyt ajattelin, että ostan..
uudet maallit on niin RUMIA, että en vois edes ajatellakaan ostavani sellaista! Joten se siitä...
Kommentit (21)
mulla on lapselle jo kammakarlon yksivärinen haalari, mutta musta se #pallomainen# kuosi reimatecilla olisi myös kiva ;)
Reimatecit, mutta tänä vuonna en osta, koska ne todellakin oli RUMIA. Miehen kanssa revettiin kaupassa kun nähtiin. Sääli!
et ei vain reimoihin mut muihinkin lasten ulkoiluvaatteisiin on tullut joku ihmeen 80-luvun ilmiö. Siis todella kamalia. Sorry.... Ei vain toi kasari mene vieläkään oikein läpi :)
ja en ikinä pukisi lastani mustaan enkä mihinkään missä on tuollaisia kukkasia, Yök.
ja en ikinä pukisi lastani mustaan enkä mihinkään missä on tuollaisia kukkasia, Yök.
Reimalla joitain kivoja, mutta pettynyt olin minäkin. Jonathanin puolestaan olivat mielestäni aivan järkyttävän hirveän värisiä!!
http://www.jesperjunior.fi/tahtijonathan
kellään antaa vinkkiä näteistä talvihaalareista?
tän vuoden väreistä vain siitä vaaleenpunaisesta vauvahaalarista, jonka saa myös jaloista kiinni neppareilla pussiksi... sitäkään en löydä nettikatalogista edes. maksaa jesperissa 63e ja sen voisin tulevalle vauvalle ostaa :) toiset lapseni tyttö 3v ja poika 6v onneksi käyttävät vielä viime talvena ostettuja pukujaan.... on paljon nätimpiä... onnex ostettiin suurehkot viimex.
Kuvastojen perusteella niin voisi kuvitella. Jo keväällä oli hyvin tyttöihin painottunut mallisto ja nyt tuossa Reiman mallistossa näyttäisi olevan "tyttöjen vaatteiden" ja "poikien vaatteiden" suhde 2:1 ellei jopa vielä enemmän tyttöpainotteinen. Varsinkin takeissa joko mallit ovat tyttöjen tai sitten unisex-malleissa värivaihtoehdot ovat lila ja vaaleanpunainen.
Pojille on lähinnä mustaa tai harmaata tai tunkkaista sinistä, vaaleampi sininen tai turkoosi puuttuu lähes kokonaan ja kirkkaita unisex-värejäkin (kuten vihreää ja oranssia) voisi olla enemmän.
tyttöjen vaatteisiin menee aina paljon enemmän neliöitä kuin poikien.
En ole vuosiin ostanut Reimaa, kun aina on saman tyylisiä: urheiluvaatteen leikkaukset ja tympeät värit. Nyt oli varsinkin tyttöjen malleissa kivoja. Minusta kukka oli parasta reimaa vuosiin!
Harva ostaa tytölleenkään kahta Reiman hintaluokan haalaria, mutta poikakin sen yhden talvihaalarin välttämättä tarvii.
tyttöjen vaatteisiin menee aina paljon enemmän neliöitä kuin poikien.
siksi pitää olla vaihtoehtoja. Poikien vaatteita katsellessa otetaan eka vastaantuleva.
varsinkin se babyhaalari pingviineineen.
Harmi vaan ku ovat niin huonolaatuisia.
Jonathanin ja lassien värit ovat ihan järkyt tänä vuonna!