Minkälaisia kokemuksia Lyrica lääkkeestä?
Kyselläänpä uudestaan täältä, kun en viimeiksi saanut mitään vastauksia.
Kommentit (4)
Häviskö se turvotus, kun lopetit lääkkeen vai oliko samaan tapaan lihottava lääkekin kuin kortisoni eli ei pelkästään turvota vaan ihan lisää ruokahalua ja kerää rasvaa?
Neuropaattiseen kipuun mulla määrätty. Minkälaista annostusta sä käytit?
samanaikaisesti. Lyrican lopetin, mutta kortisoni jatkuu. Täytyy sanoa, että turvotus lajoissa johtuio yksinomaan Lyricasta, lisäsi myös ruokahalua. Olen myös paisunut, ihan läskiä on tullut lisää. Kukaan toinen ei kuitenkaan sitä ruokaa suuhun tunge.Mulla oli pieni annos 75mg aamuin ja illoin.
Juu, ei tunge kukaan ruokaa suuhun, mutta muistan kyllä minkälaisen näläntunteen kortisoni sai isommilla annoksilla aikaan. Huh.
Mulla nyt kokeilussa 25 mg iltaisin. Saatetaan lisätä lisää iltaan, jos ei ihan riitä ja sivuoireet ei ole ihan kauheat.
Paljonko sä syöt kortisonia päivässä? Onko jo kuukasvot?
myös migreenityyppistä päänsärkyä. Väsytti, seisautti ajatuksen, turvotti. Lopetin sen, mutta ehkäpä joudun palaamaan takaisin siihen.