Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mua ottaa päähän kun pojan kaverin vanhemmat ostavat lapsilleen

Vierailija
01.09.2009 |

joka päivä useaan otteeseen herkkuja,sitten niitä syödään ja tarjotaan meidän pojalle jatkuvasti. Kohta pitää vissiin kieltää kaverisuhde. Ei ole päivää,etten näkisi täsä lasta kävelemässä pihalla sipsipussi kourassa+limut,karkit+keksit. Okei tällä pojalla ei oikein ole kavereita,kiusataan koulussa ja sitten mamma kotona kantaa lohdutukseksi herkkuja,ottaa aivoon!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsi voi kieltäytyä herkuista vedoten, että meillä on kohta ruoka ja ennen sitä ei saa syödä.



Aika heppoisin perustein olet kuitenkin kaverisuhdetta pistämässä poikki ja onko se edes sinun lapsesi halu ja etu.



Anna naapurin lapsien mässäillä, mutta ällä anna oman lapsesi mässäillä.

Vierailija
2/3 |
01.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

olen kyllä sanonut lapselle,että meidän perheessä on omat säännöt ja tällä toisella pojalla omansa. Mutta ymmärrät varmaan,että tällainen 10v ottaa mielellään namia ja hupsista pussi onkin taas tyhjä.



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

oma poika siihen, että kodin sääntöjä ja määräyksiä totellaan, vaikka mamma ei ole selän takan valvomassakaan. Jos ei 10 v noudata ohjeita, niin miten meinasit pärjätä 15v:n kanssa. Turha naapureita syytellä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kolme