Lehtiä sairaaloihin ja vanhainkoteihin
Kyllpä tuli taas itselle hyvä mieli, kun vein tuohon naapurissa olevaan isoon sairaalaan (Hki) kassillisen tuoreita naistenlehtiä.
Kaikki, mitä olen heinä-elokuussa ostanut ja mitä mulle kotiin tulee: kerran luettuja, siis. Leikkaan vaan osoitelaput pois niistä joissa se on.
Haastan Sinut mukaan!
Vie ensi kerralla uudet lehdet lähellä olevaan vanhainkotiin, sairaalaan tai terveyskeskukseen, ilahdutat monia!
Soita ensin ja sovi asiasta, niin minäkin olen tehnyt ja sopinut vastaavan hoitajan kanssa, että tämä sopii sairaalalle (ja ettei esim. ole viittä tuojaa, ettei pienessä yksikössä pursua ylitarjontaa, tämä tosin ei ainakaan naapurisairaalassa ole ongelma...).
(Olisi tosin ollut kiva tänään(kin) kuulla sana Kiitos henkilökunnalta (sairaanhoitajilta)...mutta sain vain kuivan opastuksen mihin lehdet voi jättää, kun menin osastolle niitä viemään, sanaa "kiitos" en kuullut...mutta se nyt ei minua haittaa, tärkeintä on auttamisen ilo!!!)