Millaista aluetta on Tapulikaupunki?
Kommentit (7)
Ongelma-alue rajautuu Tapulin keskustaan. Tuolla asuu paljon erilaisilla ongelmilla varustettuja perheitä. Jonkun verran nuorisohäiriköintiä jne. Ympäröivät alueet ovatkin jo ihan eri maailmasta. En koskaan muuttaisi tuonne.
ihmiset jotka ette tiedä kylästä/kyläläisistä yhtään mitään niin hävetkää sanojanne....ois kiwa "törmätä" ja keskustella paikasta silmästä silmästä !
pelännyt, mutta varmaan kun menee ostarin kupeesta vähän kauemmaksi, niin ihan jees. Itse en kuitenkaan haluaisi lapsiani sinne kouluun, sen verran moniongelmaista porukkaa tuntui alueella pyörivän.
takavuosien villistä menosta hieman.
Matapupu on kivaa aluetta, poislukien sosiaalirajoitteisten vuokrakasarmit.
Palveluita kyllä löytyy ja jos asuu hieman ytimestä kauempana, niin myös pururataa ja "metsääkin". Ydin on kyllä vähän "retkulähiö". Puistolan puoli kyllä tosi kivaa seutua.
Ikinä en muuttaisi ainakaan lasten kanssa tapuliin.Paljon nuoria lapsiperheitä ja suurimmassa osassa näissä isä alkoholisoitunut.