Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitkä d-tipat parhaat?

Vierailija
31.07.2009 |

Mistä tulee vauvalle vähiten ilmavaivoja?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
31.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

meillä käytössä devisol mutta jekovit on sopinut ihan yhtä hyvin. devisol on siitä helpompi että säilyy huoneenlämmössä ja on helpompi ottaa esim. reissuun mukaan.

Vierailija
2/4 |
31.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja parhaan makuisia, niitä vaan joutuu antamaan paljon enemmän kuin muita ja säilyttelemään tietyllä tavalla.



Devitolista olen kuullut eniten huonoa, ovat öljypohjaisia.



Jekovit on alkoholipohjainen, eli aiheuttaa monella vauvalla puistattelua, mutta minusta eivät pahasti vaikuta masuvaivoihin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
31.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ilmavaivoihin en ota mitään kantaa, mutta ainoa d-tippavalmiste, jota kannattaa käyttää on Deetipat. Ne kaksi muuta ovat D2 vitamiinia, joka ei ollenkaan vauvalle hyödyksi. Ei aikuisillekaan syötetä koskaan D2:sta, ja en ymmärrä, että miksi vauvoille (joilla varmasti on niin nopea suoli, ettei deevitamiini ehdi miksikään heidän elimistössään muuttua) sitä tuputetaan neuvoloissa ja joka paikassa.



Vierailija
4/4 |
31.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

lisäksi ne on D3 vitamiiniä joka tutkimusten mukaan imeytyy patemmin kuin D2 jota muissa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän kahdeksan