Nyt jos koskaan kannattaisi antaa elämänsä Jeesuksen käsiin
Jos en olisi uskossa, tuleva sikainfluenssa-aalto herättäisi varmasti kauhua.
Kommentit (12)
Tiedän, että Jumalan käsissä on mun ja koko perheeni elämä - hän päättää, milloin tänne synnytään ja milloin täältä lähdetään.
Tiedän, että Jumalan käsissä on mun ja koko perheeni elämä - hän päättää, milloin tänne synnytään ja milloin täältä lähdetään.
Minua ei ainakaan pelota. Jumalan luo olen menossa ja parempaa on luvassa, jos kuolen. Jumala on luvannut pitää huolen. Jos possunuha vie hengen, niin hän pitää sitten sielustani huolen ja pääsen taivaaseen, jossa ei enää possunuhat kiusaa! Kiitos Jeesukselle rauhasta kaiken keskellä.
-kannattaisi antaa elämänsä Jeesuksen käsiin-
Eikä pelota ei. Kaikki me joskus johonkin kuollaan.
Ateisti: elä ja iloitse, tänään on loppuelämäsi ensimmäinen päivä!
Uskovainen: kadu ja varaudu, tämä voi olla viimeinen päiväsi!
olematta ap...
Raamatussa Jeesus sanoo tulleensa pelastamaan syntisiä eikä synnittömiä. Hän on siis niitä varten jotka tarvitsevat anteeksiantoa ja armoa, jotka tajuavat että eivät omin voimin voi koskaan tulla paremmiksi, eivät voi pelastua kadotukselta tai päästä Jumalan yhteyteen. Jeesus on silta yli kadotuksen Jumalan luokse.
Se että joku alkaa kaivata Jumalan luokse, on hänen Pyhän Henkensä työtä. Ihminen saa vastata Jumalan kutsuun ja vastaanottaa Jumalan täydellisen anteeksiannon ja armahduksen ja ikuisen elämän lahjan, uskomalla Jeesuksen kuolleen koko maailman syntien tähden jokaisen ihmisen puolesta.
Voi aivan omin sanoin, mielessään tai ääneen, kotona, kirkossa tai missä tahansa muualla, yksin tai yhdessä jonkun kanssa, lähestyä Jumalaa rukoillen että haluaa pelastua ja tulla uskoon. Voi kertoa asioita, jotka painavat omaatuntoa ja saada ne anteeksi. Voi jättää kaiken sinne Jeesuksen ristin juurelle ja jatkaa elämäänsä vapaana ja varmana siitä, että on Jumalan oma elämässä ja kuolemassa ja matkalla parempaan maailmaan, missä ei tosiaankaan enää ole sairautta, kuolemaa tai pelkoa.
ja influenssoja on ollut säännöllisesti liikkeellä iät kaiket.
Annan elämäni Jumalan käsiin, saman Jumalan jonka käsissä on myös profeetta Jeesuksen elämä. Kaikkien meidän elämät.
Jumala on yksi. Jumalalla ei ole poikaa, eikä ketään vertaista.
eikä tämänkertainen tapa sen enempää kuin aikaisemmatkaan. Turha huolestua siitä.
Ja jos rukoilette, niin mitä hyötyä siitä on jos jumala on kerran määrännyt elinpäivämme jo etukäteen?
Jokainen tietysti joutuu tekemään valinnan itse ja myös vastaa siitä.