Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Apua, juustokakku/liivate-ekspertit!

Vierailija
13.07.2009 |

Tein juustokakkua ja siinä liivatteen kanssa tuhratessani poika tuki just häiritsemään ja liivate ehti hieman alkaa hyytymään. Niinpä täyte jäi vähän rakeiseksi. Hyytyyköhän se nyt ollenkaan vai jääkö täyte löllöksi? Uskallanko huomenna poistaa reunat vuoasta vai leviääkö koko "komeus"?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
13.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

En voi luvata mitä tulee kun en nähnyt prosessia



kondiittori & kylmäkkö

Vierailija
2/5 |
13.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta kakkuun jää luultavasti sellaisia pieniä hyytelöklimppejä (yök) tosin eiväthän ne kaikkia haittaa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
13.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oman perheen syötäväksi se "vain" on eli riisin kokoiset klimpit ei kai haittaa. Ja olisin tosiaan sulattanut liivatteen uudelleen, mut jotenkin olin katsovinani, että on vielä käyttökepoista ja ehdin sekoittaa sen täytteeseen...harmi!



Kiitos vastauksista! ap

Vierailija
4/5 |
13.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

pahus että kerkesit sekoittamaan sen liivatteen jo sinne...liivatteen kanssa pelleily on joskus vähän v-mäistä, suosittelen ensi kerralla sellaista juustokakkua joka paistetaan (googlettamalla pitäisi löytyä esim "new-york style cheesecake"--on muuten parasta ja helppo ;))

Vierailija
5/5 |
12.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei kai kannata juustokakkuun liivatetta tunkea, kun ei siihen tarvitse.