Pinnasänkyostoksilla
Olemme ostamassa pinnasänkyä. Pinotkaapa hyviä vinkkejä siihen, millainen pinnasänky on kätevä. Mistä olette omanne ostaneet, oliko kallis ja onko toiminut hyvin?
Kommentit (6)
pitää olla säädettävissä vähintään kahteen korkeuteen, joten uutta pinnasänkyä ostettaessa tätä ei tarvitse erikseen pähkiä, on kaikissa sängissä ominaisuutena.
Jos on varaa valita, niin mä ostaisin tosiaan sellaisen, jossa saa sekä pohjaa että toista laitaa säädettyä.
Jos sattuu huonosti nukkuva lapsi, niin pyörät alla ovat kätevät, kun voi heijata koko sänkyä.
on sellainen pinnasänky josta voi ottaa pois kaksi pinnaa. eli vanhemmalla lapsella kätevä. Tulee yöllä itse viereen. on siis meidän sängyssä kiinni. Tuossa on 3 eri tasoon laskettava pohja. merkki drewex. jos asut varsinais-suomessa, voin myydä pinnasängyn hyvällä patjalla + pupujussikat pehmusteen yht. 50 €. Väri tammi.
Meillä sängyssä oli pentuaikana keinutassut BRIO:lta.
Kannattaa huomioida se, että pohjan korkeutta saa säädettyä hyvin.