Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Typerää suomalaista lippisvittuilua

Vierailija
27.05.2026 |

Puolueet tekevät toisistaan ilkeämielisiä lippiksiä ja poseeraavat nämä päässään. Aikuisia kaikki. Suomi vaikuttaneen menneen niin alas kuin vain pystyy, ei olla edes kyykyssä tai selällään vaan ihan lapellaan. Voi voi !

Kommentit (42)

Vierailija
41/42 |
27.05.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Eihän kansanedustajat nykyään muuta tee kuin piikittelevät, arvostelevat ja mollaavat toisiaan täysin avoimesti koko kansalle.

 

Miksi se on sallittua?

Miksei kollegoita kohdella asiallisesti ja toimita yhteistyössä?

Heille kansanedustajuus ja ministeriys on lähinnä someperformanssi. Ei osata olla kuten aikuiset ihmiset ja ei ymmärretä, mitä eroa on influencerilla ja maan asioita hoitamaan äänestetyllä kansanedustajalla. 

Vierailija
42/42 |
27.05.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Sofia Virran (vih) käyttämään lippalakkiin painettiin Wille Rydmanin (ps) sanat.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/55053235-d962-4f93-9186-1de222439…

 

Sofian mielestä hänen käytöksessään ei ole tälläkään kertaa mitään ongelmaa, vain perussuomalainen voi olla syyllinen mihinkään.

Nazima aloitti oman vaalityönsä kertomalla miten persut tulee kampanjoimaan.😂

On syyttänyt myös kaikkia suomalaisia rasisteiksi. Toi on kyllä lause, joka auttaa lämpenemään demareille vai mitä? (Tämä oli sitten sarkasmia.)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi kaksi