Kyllä iso kuusi korkeassa olohuoneessa tekee joulusta joulun
Miten upealta näyttääkään tuo kuusemme myös ulkoa mereltä päin katsottuna valtavien ikkunoiden läpi, kävin äsken ihailemassa. Kyllä korkea olohuone + isot ikkunat on ihan ehdoton tänä päivänä.
Kommentit (10)
On kiva mutustella luksus leikkeleitä kantolan keksien kanssa jättikuusta ihaillessa
Yksi parhaimmista jouluistani oli ihan muualla, ystävien luona lämmössä, jossa kuusen virkaa teki thuja ja aaton ruokana oli katkarapuja ja kevyitä salaatteja. Joululahjat avattiin vasta 25.12.
Niin että voit tulla alas sieltä korkeuksistasi, Ap, ja uskoa ihan huviksesi, että joku iso kuusi jossain korkeassa salissa EI TEE JOULUA (oli miten nätti ikinä) vaan ne ihmiset, joiden kanssa joulua juhlit, ja ehkä esimerkiksi ne, joihin olet jouluna puhelinyhteydessä. . .
Ei vaan lumi tekee joulusta joulun. Tänä vuonna ei ollut lunta, joten joulukaan ei ollut joulu vaan tyhmäjuhla.
Jessellähän oli tallissa jossa syntyi perkeleen korkea kuusi mirhamia oksilla ja vaskitsoja,sikäli oli teillä oikein
Luulin, että iso kuusi oli tullut katon läpi olohuoneeseen. Siinä sitä olisi tunnelmaa tarpeeksi.
Wau! Älä nyt kuitenkaan pyörry omahyväisyyseesi ja trollaukseen. Meillä oli sentään 7semää etilaista paistia
Vierailija kirjoitti:
Luulin, että iso kuusi oli tullut katon läpi olohuoneeseen. Siinä sitä olisi tunnelmaa tarpeeksi.
Ei olisi ollut mikään ihme tässä talvimyrskyssä.
Ihanaa! Tulee varmaan kohta märkä orava housuun 🥰
Miten saitte koristeltua? Meillä myös iso kuusi korkeassa olohuoneessa ja mies joutui ostamaan 300 euron tikkaat että saatiin koristeltua mutta kyllä kannatti.