Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

käyttäjä-9730

Seurattavat (0) Seuraajat (0)

Seuratut keskustelut

Seuratut keskustelut tulevat tähän näkyviin.

Kommentit

10/11 |
07.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiva saada tänne lisää porukkaa! :) miten ootte ajatelleet isäkuvion lakipuolen hoitaa jollei hän ole mukana lapsen synnyttyä? Ts lapsen tunnustamisen, aiotteko vaatia?

Mulle se on ehkä se isoin murhe että on mahdollista ettei lapsi saa tuntea biologista isäänsä. Mutta tämä on vapaa maailma. Ketään ei voi isyyteen pakottaa. Enkä aio tunnustamista vaatia. 

Onko muuta turvaverkkoa olemassa? Lapsenhoitoapua jne? Entäs synnytys? Kuka tueksi? Vai yksin?  Mulla on iäkkäät ja huonokuntoiset vanhemmat, mutta onneksi sisaruksia ja ystäviä löytyy. 

Rakenneultra on parin viikon kuluttua, jännää! :)

Voikaa hyvin! 

6/11 |
02.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moi kaikki :)

Vkolla 19 mennään jo! Vointi on erinomainen eikä alkuraskauden pahoinvoinnista ja huonosta mielialasta ole tietoakaan! Masukin alkaa jo pyöristyä. 

Miten lähipiiri on suhtatutunut? Onko isä täysin pois kuvioista? 

Onko kokemuksia siitä että vastahakoinen isä olisi muuttanut vielä mieltään? 

Mulla on ihan hyvät fiilikset vaikka isään liittyvät kysymykset ovat edelleen auki. Ehkä ne tässä matkan varrella vielä selviävät, tai niin ainakin toivon. :)

2/11 |
17.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moi Vaniljah! :) mulla ikää jo 37 :D laita mulle s-postia jos kiinnostaa jutustella? Tiedä vaikka oltais samoilta huudeilta? :) 

Aktiivisuus

Ei tapahtumia.