Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

käyttäjä-8383

Seurattavat (0) Seuraajat (0)

Seuratut keskustelut

Seuratut keskustelut tulevat tähän näkyviin.

Kommentit

5/8 |
10.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laitappa Modern talkingia soimaan. Siinä sulle kasaria. Europe, Skid Row 18 and life, suosittelen videon kanssa Sebastian Bach on ollut erittäin HOT

8/12 |
10.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="AV Mamma" time="10.01.2015 klo 22:59"]

[quote author="Av Mamma " time="10.01.2015 klo 22:53"]

No en todellakaan kerro näin rekisteröityneenä käyttäjänä- Enkä suosittele teillekkään, hulluja ootte jos paljastatte, niin paljastutte!

[/quote]

 

ja män tyhmä voi ihminen siis olla..? Tai ainakin av mamma...!

[/quote]

 

Niin tyhmä että alkaa vielä itseänsä haukkua... Tai ei muuten vaan tajuu... ;)

4/12 |
10.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No en todellakaan kerro näin rekisteröityneenä käyttäjänä- Enkä suosittele teillekkään, hulluja ootte jos paljastatte, niin paljastutte!

4/16 |
10.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="AV MAMMA" time="10.01.2015 klo 20:51"]

Nykyään varmaan toisin, mutta diabeetikko-tuttu ei ole synnyttänyt yhtään alakautta. Hänellä siis toine diabetes, mikä tulee jo lapsena, ei se "elintapadiabetes". Mutta hänellä ei enää ole ihan pieniä lapsia. Miten on nykyään? Saako diabeetikot synnyttää alakautta? 

[/quote]

 

Nykyisin ei oo automatio että diabeetikko pääsee/joutuu sektioon. Ihan voivat synnyttää alakautta. Lienee nykylaitteet parempia mm. ultra, insuliinipumut jne. että lapsen koko voidaan arvioida luotettavammin ja pumpulla vs. pysyy tasaisena. Kaverini, jolla dm, synnytti alakautta, itsellä myös dm. pääsin sektioon, huh. Syynä oli lantio joka oli siinä ja siinä. Luultavasti dm auttoi tässä että synnytystapa-arviointi päätyi sektioon.

 

Alkuperäisen kysymykseen vastaten, ekana tuli mieleen että on joku heikot luut juttu. Ehkä alapäässä voi olla jotain tauteja (vai voiko??) etteivät tartu.

Aktiivisuus

Ei tapahtumia.