Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Käyttäjä5485

Seurattavat (0) Seuraajat (0)

Seuratut keskustelut

Seuratut keskustelut tulevat tähän näkyviin.

Kommentit

143/180 |
05.06.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Asunnon neliöhinnassa. Kolmosen sporan varrella täytyy luukun sijaita. Mä en savipellolla asu.

53/102 |
09.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Stadilaisen tunnistaminen voi olla vaikeaa koska täällä asuvat landet ovat karistaneet multansa steissille, mutta landeturistin huomaa heti.

Miehet: Tummemmaksi värjätyt hiukset, polvishortsit ym total, landeparta, tuijottaminen, landefarkut + villakangastakki, sandaalit ja ne jokunen vuos sitten katukuvasta kadonneet miesvitunkäsilaukut ja miesnutturat.

Naiset: Hiukset monivärisiä ja silmissä sellaset oudot landemeikit. Muija tunnistaa nämä jotenkin niiden talvibuutseista mutta mä en niissä huomaa mitään eroa.

Lapset: Pari kertaa oon kuullu kolmosen sporassa kun on lippua ostettu Helsinkiin. (Anoppi selitti mulle että maalla lippu ostetaan määränpää ilmoittamalla)

Jos näät Helsingissä ihmisen pitävän yllään paitaa, jossa lukee jokin teksti itsestään, elämästään tai haluistaan, tiedät hänen olevan aivan varmasti maalainen. 

1/46 |
08.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Herää nyt tyttö. Olet hyvä sellaisena kuin olet. Tosin itsekin näytän ulkomaalaiselta ja en lähde Hakamäentietä pohjoisemmaksi, koska jo Puistolassa jengi pummaa röökiä englanniksi.

Aktiivisuus

Ei tapahtumia.