Käyttäjä4446
Seuratut keskustelut
Kommentit
Muuttuu, koska oikeasti olen vakava, mikään ei pohjimmiltaan kiinnosta eikä ole inspiraatiota elämään. Näin ainakin ollut monta vuotta. Nyt yritän muuttaa asiaa, mutta aina pitää esittää vähän iloisempaa ja erilaista kuin oikeasti olen, joidenkin seurassa. Työnhaku ei onnistu, koska tuntuu valehtelulta laittaa päälle joku reipas ja motivoitunut moodi kun sitä en kuitenkaan ole eikä työn teko edes kiinnosta.
Terv. Nainen 27v.
Vierailija kirjoitti:
Maria inhoaa ihmisiä jotka muuttuu erilaiseks eri ihmisten seurassa. Tervetuloa vaan meidän ujojen ja epäsosiaalisten elämää kokeilemaan, arvon neiti.
Itsekin inhoan tuota piirrettä ihmisissä. Mutta olen kyllä ujo ja epäsosiaalinen, ja pakko esittää jotain muuta kuin on monien seurassa, ettei masennus ja kyllästyminen elämään näy päälle päin.
Hah en tiennyt että sen sukunimi on oikeasti Galle.
Kyllä se voi tulla muutenkin, itsellä oli monta vuotta vaiva että peräsuoli pullahti joka kerta ponnistaessa ulos oikein reilusti, pytyllä täytyi painaa suoli koko ajan sisään. Kahdella leikkauksella vasta parani.
Kyllä on taas ongelmat. Itselleni ruoanlaitto ja syöminen on ainoa nautinto ja rentoutumisen keino, käytän syömiseen hurjan paljon aikaa päivästä. Ruokaa en tee jokapäivä, mutta rakastan ruokaa ja arvostan itse tehtyjä hifistelyjuttuja, juuri niitä mistä itse tykkään, ei mitään perus kotiruokaa ikinä. Luojan kiitos asun yksin ja huolehdin vain omista syömisistä, kenestäkään muusta en suostuisi edes huolehtimaan koska en suostu tinkimään raaka-aineista enkä syömiseen käyttämästäni ajasta.