Käyttäjä41938
Seuratut keskustelut
Kommentit
Aloituslause on väärin. Ei kukaan ole Turkista sanonut, että Turkki vastustaa Suomen Nato-jäsenyyttä. Politiikka ei ole naapurien välistä jutustelua, jossa vedetään mutkat suoriksi. Jokainen yksityiskohta, joka julkisuuteen tulee, on merkitsevä. Jos joku on sanonut yhden sanan väärin, se oikaistaan. Kyse on Turkin omista näkökannoista heitä kiinnostaviin asioihin, jotka he tuovat esille tässä sopivassa tilaisuudessa. Vastustaminen meitä kiinnostavaan asiaan on täysin eri asia. Ja pääosin tuo Turkin mainitsema asia liittyy Ruotsiin, eikä Suomeen.
Sienet, raakoja ituja paiston jälkeen, ja tietysti valkosipuli, joka tuhoaa minkä tahansa ruokalajin.
Vierailija kirjoitti:
Tässä ole hyvä:
Tilaan laitetaan rasia, jossa on tehtävälappuja.
Vieraista ne, jotka haluavat, käyvät omaan tahtiinsa hakemassa tehtävälappuja ja omaan tahtiinsa häiden aikana suorittavat tehtävän.Tehtäviä esim.
- kysy morsiamen isältä, että voisitteko yhdessä laulaa hääparille
- kerro pöytäseurueelesi, ettet käytä alkoholia ja ota samalla useita kulauksia viinilasistasi
- kysy sulhasen isältä kenkiä lainaksi siksi aikaa kun käyt vessassaKun tehtävä on suoritettu, lappu laitetaan toiseen rasiaan.
Olen ollut häissä, jossa tämä leikki oli. Voi miten köyhää touhua ja surkeita tehtäviä. Lyhennetään häät puoleen niin ei tarvita leikkejä.
Parisuhteessanne on jotain peruuttamattomasti pielessä. Jos et pysty puhumaan asiasta miehesi kanssa ja oikaisemaan epäoikeudenmukaista työnjakoa, suosittelen lämpimästi menemättä kokonaan sinne orjaleirille. Jos se saa aikaiseksi teillä perheriidan, se tarkoittaa sitä, että miehelläsi on vielä opeteltavaa aikuisena olemisessa. Avioero on seuraava askel. Sen jälkeen miehesi voi omistautua vanhempiensa mökin hoitamiseen. Ehkä oppivat jopa tiskaamaan, mutta se ei ole enää sinun murheesi. Olet ansainnut hiukan enemmän kuin olla toisten orjana.
Tämä on vahvistettu myös Turkin taholta, joten turha oli tätä kommenttia äänestää vastaan. Nato-änkyröiltä tietysti voi odottaa juuri tällaista.