Käyttäjä41606
Seuratut keskustelut
Mistä löytyy vanhat tallennetut kohteet?
Kysynpähän vaan..
3Herkistyin ilmeisesti pitkäaikaisen stressin seurauksena, palaudunko koskaan?
Mulla oli reilun vuoden pituinen ajanjakso, joka oli äärimmäisen kuormittava. Selvisin siitä jotenkin ja nyt on ollut jo viitisen kuukautta ns. normaalia elämää. Ei erityistä stressiä ja muutenkin kaikki kohdallaan.
Nyt olen kuitenkin huomannut, että en siedä enää normaaleja ääniä kuten esimerkiksi perheenjäsenen syömisääniä ja muutenkin kaikki normaalista poikkeava saa mut hälytystilaan. Tiedän jossain alitajunnassa että miltä arjen kuuluu kuulua, tuntua ja näyttää, ja jos tulee äkillinen poikkeama niin tiedostan sen heti kun sisäiset hälytyskellot pärähtää.
Onko tämä stressin ansiota ja menee ajallaan ohi vai olenko mennyt lopullisesti rikki?
50Aloitin uudessa työssä ja lomat/vapaat on ongelma kun vain yksi tuuraaja
Eli olen hyvin pienessä yksikössä, jossa mulla on vain yksi työpari. Tämä työpari haluaa kaikki ns. parhaat loma-ajankohdat ja vapaat eli heinäkuun, itsenäisyyspäiväviikon ja joulun välipäivät. On röyhkeä ihminen. Sopeutuisitko tähän vai pistäisitkö hanttiin siitäkin huolimatta, että hankaloittaa yhtiestyötä?
3Asuntolainasta, apua kaivataan
Voisiko joku kertoa miksi asuntolainan takaisinmaksu summa on noussut joka kuukausi? Siis se summa minkä pankki veloittaa suoraan tililtä kuukausittain. Kuitenkin sen pitäisi olla sidottu euroboriin ja vain kerran vuodessa muuttua. Eikö?
63Pakahdun tähän kaikkeen oksitosiiniin mikä mussa virtaa!
-Rauhallinen hidas aamu aamukahvin kanssa
-Erityisen hyvää seksiä aamukahvin jälkeen
-Seksin jälkeen hiljaiseen metsään puolison kanssa sienestämään
-Sienireisun jälkeen päiväsaunaan
-Saunan jälkeen alkoi yllättäen tekemään mieli uudelleen ja rakasteltiin taas
On ollut kyllä aivan täydellisen täydellinen syyspäivä! Mä rakastan teitäkin!
10Tarkoittaako paksujen piikkikarvojen kasvu naamaan estrogeenin vähentymistä?
Olen 45 ja yksittäisiä paksumpia "parta- ja viiksikarvoja" on alkanut ilmestyä kuin sieniä sateella. Onko vaihdevuodet alkaneet? Kuukautiset on poissa kierukan takia. Seksikään ei oikein maistu.
26Kommentit
Vierailija kirjoitti:
Ensin nimi toiseen soppariin. Muista pyytää lomia.
Joo tätä pitää yrittää ekaa kertaa elämässäni. Tuntuu tosi vaikeelta pyytää, mutta sen oon oppinut, että mitään ei saa jos ei pyydä
-ap
Perjantai-iltana altistuin, sunnuntai-iltana pienenpienet oireet ja maanantaiaamuna kunnon oireet ja hento plussa, tiistaina kunnon plussa