Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Käyttäjä41206

Seurattavat (1) Seuraajat (1)

Seuratut keskustelut

01.10.2025

Jasmin V:n kuolema ja TEKOPYHYYS!

Tämä jos joku on tekopyhää! 

Olen lukenut palstoja, joissa kysytään asiallisesti miten oikeasti Jasmin kuoli. Hyppäsikö parvekkeelta? Ottiko yliannostuksen? Tähän vastataan AINA että "ei kuulu kysyjälle!", "mitä kuuluu teille, häpäiset vainajaa ja sukulaisia" jne jne

Lehtien palstoilla on kuitenkin ihan oikein ja sallittua repostella Jasminin viime päivistä!!?? Kertoa jopa yksityiskohtaisesti, viimeisistä ajoista ja jopa epäillystä hyväksikäytöstä. Puheluista ja apteekkikäynneistä.

Niin hyppäsikö Jasmin parvekkeelta? Tähän ei kukaan kerro vastausta, koska sen kertominen on iso salaisuus. Elämästä kerrotaan kuitenkin aivan liikaa, mitä meidän ei tarvitsisi tietää! Se vasta häpäisee vainajan ja hänen viimeiset hetkensä!

29
10.09.2025

Alkoholismista kirjan kirjoittanut työterveyslääkäri Juhani Seppäsen kuolinsyy

Juhani Seppänen juonsi 2000-luvulla Kuningas alkoholi -tv-sarjan ja kirjoitti kirjan alkoholismista. Nyt entinen vaimo kertoo että Seppäsen alkoholin juominen lisääntyi vuonna 2012 ja hän sairastui alkoholidementiaan sekä lopulta kurkkusyöpään joka myös on yleisempi alkoholin suurkuluttajilla.

En olisi ikinä uskonut että tämä fiksu ja esiintymiskykyinen lääkäri kamppaili noin pahan riippuvuuden kanssa elämänsä loppuaikoina. Kyllä tuo alkoholismi on vaikea ongelma.

https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/d58db4de-08cd-4a78-83fe-f6ffb0…

131
21.01.2021

Mikä on ollut traumatisoivin paikkakunta jossa olet asunut?

Minulla Turku. Koulukiusausta ja muuta kivaa.

Espoo lähes jaetulla ykkössijalla sekin.

En tokikaan jää väärinkohteluihin kiinni enkä oleta että kukaan myöntää mitään tai muuta mukavaa.

En voi muuttaa muita ihmisiä tai heidän toimintaansa.

Inhottaa mennä vielä pakollisten puitteissa käymään paikkakunnalle x.

Mutta sitten kun se on ohi, avaan muumilimupullon ja kieriskelen lumihangessa🤩

🤗🤗🤗

1075

Kommentit

270/291 |
15.08.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oikein tämä ehdotus! 

2224/2668 |
14.08.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen 1950-luvulla, Pohjois-Suomessa syntynyt ja asunut. Olin ainut lapsi, joten "elämän eväitä" oli hieman runsaammin. Odotetuin asia oli joka kesäinen lomamatka Helsinkiin. Olimme Riihimäellä sukulaisissa ja sieltä junalla oli niin helppoa lähteä Korkeasaareen, Linnanmäelle, taidenäyttelyihin ja kaikkeen kivaan, mitä Helsinki tarjosi. Siitä tuli kaupunki, jonne halusimme sitten perheenäkin mennä. Vaikka virkaurallani olen yöpynyt lukemattomia kertoja kaupungissa  - ja kaikki palvelut ovat pelanneet, lomamatkoilla on oma, ihana hohtonsa. 

 

39/129 |
13.08.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saan eläkettä 3500€ bruttona, mutta pidätysprosentti on 24  %. Siitä vielä laskee kirkollis-, kiinteistöverot( 2 kertaa vuodessa), yleisradiovero ja kunnallisvero. Jää keskimäärin 2400€ käytettäväksi. Panemme kaiken kiinteistöjen remppoihin, joten raha liikkuu. 

8/9 |
12.08.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Fortumin kaksivuotinen. Uusimme sen juuri. Siirtoyhtiö Caruna. 

12/13 |
10.08.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä pallomaha! On koomisen näköinen, kun yrittää vetkuttaa lihavaa olemustaan musiikin tahdissa. 

Aktiivisuus

Ei tapahtumia.