Käyttäjä38077
Seuratut keskustelut
Kommentit
Vierailija kirjoitti:
Kyllä sen verran pitää säästöjä olla että karenssista selviää ja sitten voi ansiosidonnaisella katsella mitä työtä tekisi ja mihin tie vie.
Provoon vastataan provolla. Miten hoitsu on voinut saada rahaa säästöön? Siksihän sitä lakkoillaan siellä, kun raha ei riitä edes elämiseen. Sun on pakko siis olla provo.
Jos jokin on tosi, niin ministereinä toimineet henkilöt ovat haluttuja toimijoita korkeisiin virkoihin. Heillä on niin paljon tietoa kaikesta ja laajat verkostot, joista on valtavasti etua isoissa tehtävissä. Ja miksei joku lähtisi, jos mahdollisuus tulisi.
On paljon mm. yksinäisiä vanhuksia, jotka istuvat tämän tästä odotushuoneessa, koska "eilen vähän nipisti tuosta kohtaa kädestä". Kun elämässä ei ole enää muuta, niin kuulostellaan, että jos jossain kohtaa kehoa tuntuisi jokin pieni erilainen tunne, jonka takia pääsisi taas lääkäriin. Siinä missä joku toinen kuittaa samanlaisen nipistyksen olanhkohautuksella ja toteaa, että keho elää, se toinen istuu taas lääkärin vastaanotolla vaatimassa pääsyä vähintään magneettikuvaukseen.
Onhan näistä vakkarikävijöistä ollut paljonkin juttua medioissa.
Vain, jos se on yhteinen tahto.
Allekirjoitan tämän saman Italiasta. Sillä erotuksella tosin, että olen melko lailla kulinaristi ja kärsin jonkin verran tämän maan yliylistetystä ruokakulttuurista. Peltipitsaa, pastaa ja surkeaa lihaa sitruunalla. Lisätään vielä aamiaiseksi ja jälkiruoaksi varmuuden vuoksi lisää Nutellaa. Oksennus!