Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Seurattavat (0) Seuraajat (0)

Seuratut keskustelut

Seuratut keskustelut tulevat tähän näkyviin.

Kommentit

3/3 |
03.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näyttää olevan halvin vaihtoehto.

Mitä sitä sen enemmän miettimään, ota se. Seuraavan kerran  kun tilaan niin valitsen  sen. Oletan että kyse on siitä että alkupää siellä on US-Post, eikä esim joku yksityinen firma. Siksi hinnanero.

Oletan että kyse on sitä että 

1/2 |
03.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tosiaan pidä unohtaa. 

Todistettavasti tappoi kylläkin vain  yhden,  siis lapiolla raakamaisesti teloittaen. Kissojen omistajanainen ilmoitti olevansa "kova sosialidemokraatti". Kertoi että aiempina vuosina aina sama juttu: kissat tapetiin keväisin. Pieni paikkakunta; hyvin todennäköistä että samat tyypit aina keväisin tappohommissa. Siis Näkkäläjärvi ja kaverit. Systemaattiset kissantappajat ovat aika harvinaisia Suomessa, sitä ei hyvällä katsota. 

Mutta nainen antoi ilmeisesti anteeksi kun  aate on palavasti sama. Myös SDP:n johto on ilmoittanut että anteeksi on annettu.

Tosiasiassa tuollaista ei voi anteeksi antaa. Se on sairasta. Terapiaa ym tarvii koko sakki. Myös emäntä.

Aktiivisuus

Ei tapahtumia.