Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Menetettyjen rakkauksien hauskat vaikutukset nykyisyyteen ja valintoihin

Vierailija
25.05.2015 |

Onko teillä menneisyydessä joku menetetty tai kadotettu rakkaus, joka vaikuttaa elämäänne tai menoihinne ja päätöksiinne vieläkin? Jotain hauskoja, tyhjänpäiväisiä ja hölmöjä juttuja, joita olette tehneet Hän mielessänne?

Oletteko tehneet esimerkiksi pieniä tai isoja elämänvalintoja tai päätöksiä tai asioita hänen vuoksi? Esim. muuttanut tiettyy paikkaan tai valinneet ammatin tietyltä alalta, matkustaneet samaan lomakohteeseen, opetelleet tekemään hänen lempiruokaansa ja nyt se on bravuurinne tai muuta vastaavaa? :)

Itse esimerkiksi aikoinaan liityin Facebookiin hänen vuokseen, vaikka nassukirja ei muuten yhtään kiinnostanut, enkä varmaam vielä tänä päivänä olisi siellä. Oli vaan kiva olla "häntä lähellä" tavallaa samassa sovelluksessa. Typerältä kuulostaa, mutta näin on. Jotain muitakin pieniä esimerkkejä on, mutta kertokaa ensin myös omianne! :)

Kommentit (12)

Vierailija
1/12 |
02.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaimossani on poikamiesvuosieni kahden ylivoimaisesti parhaan panoni piirteitä: toinen oli rintava ruskeasilmä blondi, toinen oli kiihkeä punapää. Ja vaimoni on rintava ruskeasilmäinen kiihkeä punapää :)

Vierailija
2/12 |
02.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yhden poikaystävän myötä innostuin oikeustieteestä ja hainkin sitten sote-alalta oikikseen. Nyt on kolmas vuosi opiskelua takana ja en voisi olla onnellisempi alan vaihdosta :) poikaystäväkin on matkassa vaihtunut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/12 |
02.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

up!

Vierailija
4/12 |
02.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

...

Vierailija
5/12 |
02.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä kiinnostuin metallimusiikista koska yläasteaikainen ihastukseni oli hevari. Vieläkin tulee tietyistä bändeistä se ihastus mieleen, vaikkei se koskaan mihinkään johtanutkaan.

Tulihan noita vastaavia hommia muitakin tehtyä teininä. Kävelin esim yhtä tiettyä reittiä, jos vaikka törmäisin ihastukseeni.

Vierailija
6/12 |
02.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="02.06.2015 klo 20:59"]

Mä kiinnostuin metallimusiikista koska yläasteaikainen ihastukseni oli hevari. Vieläkin tulee tietyistä bändeistä se ihastus mieleen, vaikkei se koskaan mihinkään johtanutkaan. Tulihan noita vastaavia hommia muitakin tehtyä teininä. Kävelin esim yhtä tiettyä reittiä, jos vaikka törmäisin ihastukseeni.

[/quote]

ihana! just tällaisia hain takaa :)

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/12 |
02.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Musiikkimaku on aina laajentunut jokaisen ihastuksen myötä.

Vierailija
8/12 |
02.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hmm, onhan näitä! Taito laittaa aasialaista ruokaa on peruja ekalta poikaystävältäni, joka oli Singaporesta. Toka jätti mulle rakkauden Helsingin Kallioon jossa hän silloin asui, ja muutinkin sinne itse vuosia myöhemmin. Kolmas tutustutti mut useampaan nykyisistä lempibändeistäni. Neljäs vaikutti graduaiheen valintaan, en ois uskaltanut ottaa sitä aihetta jos en ois tiennyt että hän itse samasta aihepiiristä tehneenä voi auttaa teknisten juttujen kanssa. Mä jatkoin sitten gradusta väikkäriin ja teen niitä juttuja nyt työkseni, hän on vaihtanut alaa. :) Viides eli nykyinen jättäis mulle uuden harrastuksen jos erottais, mutta onneks sitä ei oo näköpiirissä. :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/12 |
02.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaikuttaa siten, että kohtelen tapailemiani miehiä kylmästi ja etäisesti, enkä päästä heitä lähelle. Silloin olin katkera menetetyn rakkauden käytöksestä, kun vaikutti siltä, että muiden teot vaikuttivat hänen käytökseen minua kohtaan. Nykyään olen ihan samanlainen paska.

Vierailija
10/12 |
25.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ennen kuin luin aloituksesta muuta kuin otsikon, niin mulla tuli heti mieleen, että erosin ex-avomiehestäni mm. hänen peliriippuvuutensa takia ja nyt olen naimisissa miehen kanssa, joka välillä elää pokerilla. :D Ei siis vastaa mitenkään aloituksen aiheeseen, mutta jotenkin tuli vaan mieleen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/12 |
25.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luin scifiä. Vieläkin muistan hänet kirjasta Helliconian kevät.

Vierailija
12/12 |
25.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

up

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi kuusi