YleX Aamun Matti siirtyy Novalle!
Täälläkin kyseltiin minne Matti lähtee ylex:n aamusta ja nyt se "julkistettiin": menee aamussa tuottajana olleen Tuomaksen kanssa Novan aamuohjelmaan. Aloittavat ensi maanantaina. Täytyy siirtyä aamujen ajaksi Novalle, vaikka tähän saakka olen ollut vannoutunut YleÄksäläinen. Nyt siellä on alkanut jopa Ile ärsyttää.
Kommentit (23)
Luulen, että Nova maksaa aika paljon enemmän kuin Yle. Matti kyllä sopeutuu, enemmän mua kiinnostaa miten Tuomaksella sujuu. En jotenkin osaa kuvitella auto-, moottorisaha- ja moottorikelkkajuttuja Novalle :D Mielenkiinnolla alan kuunnella ja katsoa, miten paljon Novan konsepti ja mainokset ärsyttää kun äänessä on kaksi (mun mielestä) huippujuontajaa. Ap
Voi Matti että kehtaat. No pakko kait se on tsekata, mutta voi olla että näinkään ihanaa miestä ei jaksa kuunnella jos joka väliin tunkee mainoksia.
Mikäli jotain kiinnostaa. http://www.radionova.fi/ajankohtaista/uutiset/Radio-Nova-uudistaa-konseptinsa-ja-ohjelmakarttansa-16-2--alkaen-33400.html
Minäkin vaihdan Novalle ainakin nyt kokeeksi. YleX Aamu menetti kaiken loistonsa, vaikka Ile onkin kiva. Mutta Ile tarvitsee parikseen loistavan juontajan, jota tämä uusi Ilen pari ei mielestäni ole. Tuomas ja Matti on aina olleet mun lempiääniä radiossa, joten ihanaa että niitä saa kuunnella aamulla, eli ainoaan aikaan kun radiota kuuntelen. Mainokset varmasti rupee kyllä ärsyttää, mainoksien puuttuminen on ollut yksi suuri syy miksi olen YleX:ää kuunnellut.
Eiiiiiih. Vihaan novaa, vihaan niiden mainoksia ja äh. Mutta Matti ja Tuomas kombona on kyllä vastustamaton.. Mutta raivostuttaa kuunnella mainoksia, kn itse on tottunut kuuntelemaan vain X:ää tai Puhetta.
Nostetaas vielä jos linjoilla on epätietoisia Matti-faneja :)
Tätä vähän pelkäsinkin. Liikaa mainoksia tai uutisia niin tunnissa on oikeastaan vain 2 ajankohtaa jolloin juontajat voi höpötellä omiaan. Liian vähän kuuluvuutta siis Matilla ja Tuomaksella ja tuntuu ettei nainen tajua niiden juttuja.
Novalle???? Raha se taitaa miestä liikuttaa.
[quote author="Vierailija" time="10.02.2015 klo 22:03"]Onhan Matti ja Ile jo muutenkin aika vanhoja YleX:n juontajiksi.
[/quote] Ile :))))))
Matti ja Minna on sopivia yhdessä. Tuomas pauhaa liikaa ja toisten päälle. Justa alkuviikosta totesin tämän, kun Tuomas oli poissa. Tuomas tarvitsisi rempseämmän parin.
Mulla on jäänyt YleX:n kuunteleminen kokonaan pois, kun Ile ja Matti eivät enää juonna yhdessä. Miksei Ilelle yritetty edes etsiä jotakin toista miesparia, jolla juttu ei lopu kesken ja jolla on paljon yleissivistystä? Noita yliteatraalisia kanoja on joka tuutti täynnä. Olen kuunnellut muutenkin YleX:ää siksi, ettei siltä tule mainoksia.
Mäkkäri myös ärsyttää päivä päivältä enemmän, en jaksa senkään iltapäiväjuttuja yhtään.
N44
[quote author="Vierailija" time="03.04.2015 klo 12:15"]
Matti ja Minna on sopivia yhdessä. Tuomas pauhaa liikaa ja toisten päälle. Justa alkuviikosta totesin tämän, kun Tuomas oli poissa. Tuomas tarvitsisi rempseämmän parin.
[/quote]
matti on ollut aina "alatavastaavan" asemassa. Ensin Ile puski päälle, nyt Tuomas.
Voi helkkari. On kai pakko itsekin siirtyä Novan aamuun. Ileä ei jaksa kuunnella ilman Matin rauhoittavaa vaikutusta. Masa ja Tuomas yhdessä <3
Onhan Matti ja Ile jo muutenkin aika vanhoja YleX:n juontajiksi.
Voi Matti... Mun mielestä matilla parhaimmat jutut tulee pitemmissä spiikeissä juontajaparin kanssa, Novalla sit ne taitaa katketa ABCn sun muiden mainoksiin mitkä pitää tunkea joka tuuttiin.
Jes, ihana tieto. Töissä ei kuulu ylexän taajuutta vaikka mitä tekisi mutta novan se radio löytää. Matti is back :)
Ja mää kun meinasin vaihtaa Novalta pois kun aamut on niin surkeita Linnanahteen lähdön jälkeen!
Hyvä tietää. Taidanpa minäkin mennä Matin perässä Novalle.