On se nyt kumma, kun pitää myydä tupakalta löyhkäävää kamaa :(
Siis Huutiksessa eikä voida edes mainita, että sisällä poltetaan.
Kommentit (8)
[quote author="Vierailija" time="30.01.2015 klo 21:48"]
Kannattaa kysyä myyjältä ennen huutoa.
[/quote]
Eh.. Miksi pitäisi kysyä? Kyllä se pitää mainita kysymättä! Taidat muuten olla tupakoitsija..
No voe hellanduudelis mikä ongelma taas jollain on.
[quote author="Vierailija" time="30.01.2015 klo 21:52"]
No voe hellanduudelis mikä ongelma taas jollain on.
[/quote]
No tupakoijien nenä on tottunut siihen löyhkään, mutta voin sanoa, että ketjupolttajien (polttaa sitten sisällä tai ulkona tai partsilla tms.), vaatteet ja henki ym. haisee pahalta. Inhottaa oikeasti olla esim. bussissa tuollaisen lähellä.
Eli muitakin voisi ajatella.
[quote author="Vierailija" time="30.01.2015 klo 21:52"][quote author="Vierailija" time="30.01.2015 klo 21:48"]
Kannattaa kysyä myyjältä ennen huutoa.
[/quote]
Eh.. Miksi pitäisi kysyä? Kyllä se pitää mainita kysymättä! Taidat muuten olla tupakoitsija..
[/quote] en todellakaan ole, vaan juurikin itsekin ostanut haisevaa tavaraa ja sen jälkeen aina kysynyt. Toinen on home.
On muuten totta, että tupakka-asunnoissa on aivan hirveä lemu ja usein pelkkä vierailu sellaisessa saa omat vaatteet haisemaan, kuin baari-illan jälkeen ennen vanhaan. En itse missään nimessä mitään tekstiilikamaa sellaisesta kodissa. Vaikka nyt joku sohva, huh, eihän sitä hajua saa millään pois. Miten kukaan haluaa polttaa sisällä?
No mitä muuta tupakova voisi myydä?
Mä en ostanut vaatteita. Vaan kaksi kirjaa. Eikä noita varmaankaan saa mitenkään tuoksuttomaksi :( Tuolla ne nyt partsilla on, mutta..
Ja oli vielä sellaiset kirjat, mitä olen jo pidemmän aikaa etsinyt :(
Kannattaa kysyä myyjältä ennen huutoa.