Raskaustestiarvuutus! Viiva?
Jännä, jos on, sillä nyt on kp 15/30-34...
Kommentit (16)
Näyttääkö r.testi myös oviksen? Hyvä tietää :) ap
Testeissä vikaa myös :/ Tein yhden pos ja loput oli neg ja verikoe neg.
No enpä tuohon testiin nyt luottaisi, todennäköisin vaihtoehto on että se on viallinen tai ovulaatio jotenkin vaikuttaa tulokseen. Raskaana et voi olla noilla kiertopäivillä, tai viikolla 7 olisi viiva jo kirkuvanpunainen.
Miksi ihmeessä edes testaat tuolla kiertopäivällä? :o
[quote author="Vierailija" time="07.02.2015 klo 15:01"]Miksi ihmeessä edes testaat tuolla kiertopäivällä? :o
[/quote]
Vahingossa, piti ottaa ovulaatiotesti.
Ihan selvä positiivinen. Olet siis jo 7 vkolla vaikka välillä menkat tulikin.
Kyllä 7 viikolla tulisi jo vahvempi viiva. Digi kehiin, tai sitten ovulaatio on voinut jotenkin tuon aiheuttaa.
Siis oikeasti ovulaatio olisi ollut eilen ja tänään jo positiivinen testitulos? :D takaisin biologiantunneille. Jos ei siis jo vko 7 kuten joku kirjoitti mutta luulen että viiva olisi selkeämpi.
[quote author="Vierailija" time="07.02.2015 klo 15:11"]Siis oikeasti ovulaatio olisi ollut eilen ja tänään jo positiivinen testitulos? :D takaisin biologiantunneille. Jos ei siis jo vko 7 kuten joku kirjoitti mutta luulen että viiva olisi selkeämpi.
[/quote]
Ovulaation ei pitäisi olla eilen vaan ensi viikolla. Siksi ihmettelenkin tätä, kun eihän tässä ole mitään järkeä. Haalean viivan näkee livenä tihrustamatta.
Mun mielestä positiivinen. Onko se nyt varmasti raskaustesti ;)?