Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

sisustusvinkkejä olohuoneeseen

Vierailija
02.01.2015 |

Kaipaisin hieman apua olohuoneemme sisustukseen ja huonekalujen järjestelyyn. 

Olohuone on aikalailla neliön mallinen - jos piirrän huoneen paperille on ylälaidassa kaksi ikkunaa. Oikea seinä on yhtenäinen, mutta oikeassa ala-kulmassa on kaakeliuuni. Ala-seinän vasemassa päässä on ovi. Vasen seinä on puolikas - ylä-laidassa isompi ovi-aukko keittiöön.

Olohuoneessa on antiikkinen kaappi, teinipoikamme IKEAN HEMNES-sohvasänky, pieni lipasto hänen vaatteilleen, kapea työpöytä jossa tietokone, kahden istuttava sohva ja keinutuoli. Telkkarin laitamme seinälle.

Miten tuosta Sohvasängystä saisi kivan sohvan ja mitä sille kavereiksi??? Heivaamme tuon toisen sohvan pois, mutta haluaisimme telkkarin katselua varten kivat paikat jonne kaikki mahtuvat. Ja josta telkkari näkyy hyvin.

Jatkokysymys seuraa, mihin ihmeeseen se telkkari laitetaan, kun kaakeliuuni on yhdessä nurkassa, ja sitäkin olisi kiva ihastella. 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vedä sohva iri seinästä ja laita työpöytä sen taakse.

Vierailija
2/2 |
02.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kato pinterestistä ideoita

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän kahdeksan