Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ehkä se on uskottava että en ole kaivattua seuraa

Vierailija
30.10.2014 |

Ystävä lupasi kesäkuussa että soittaa kun on parempi hetki.... ilmeisesti ollut puolisen vuotta kiireitä että ei ole ehtinyt soitella. Ja toiselle ystävällä laitoin tekstarin n viikko sitten, ei mitään vastausta. 

Nyt olen päättänyt että se en ole aina minä joka ottaa yhteyttä. Täytynee etsiä uusia ystäviä... 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä päätin samoin kun puolitoista vuotta yritin olla ystävä sellaiselle joka ei koskaan ottanut yhteyttä. Pyysin kylään niin vastaus oli "joo pitää joskus tulla". Ei oo näkyny. 

Vierailija
2/3 |
30.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aiheen vierestä ehkä osin, mutta minä olen menettänyt uskoni naisten väliseen aitoon hyvään kaveruuteen ja ystävyyteen. On se niin nähty, mitä se on. Silti uudessa harrastuksessani huomaan jälleen jopa kahden eri naisen ottavan minuun kontaktia siten, että se käytös antaa viitettä halusta tutustua minuun. Huomaan, että se on mahdotonta minun puoleltani nykyään, eli juttelen kyllä mukavia, ok, ei siinä mitään, muttei minulla ole pienintäkään aietta päästää näistä periaatteessa ihan mukavan oloisista ihmisistä kumpaistakaan millään tavoin oikeasti lähelle minua. Muurit eteen, täys valvonta päälle. Kevyt jutustelu onnistuu, mutta siihen jätän. Koska... se on niin nähty, ja enää ei tule tapahtumaan. Menepä ja annapa itsestäsi luottamuksella jotakin, olepa luottavainen, avoin ja anna itsellesi lupa lämpimästi pitää siitä naisihmisestä; ja kas, ennen pitkää osoittamallasi luottamuksella on pyyhitty ns. persettä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla sama, laittoi vielä hymiön kera, et soittelee. Ei ole soitellut. Poistin facebook-kavereista muiden huonojen tai merkityksettömien kavereiden kera. Mitä niitä siellä roikottamaan, kun eivät ole oikeita kavereita eikä oikeassa elämässä näy eikä kuulu.

Tällä hetkellä tasa 0 ystävää mulla. Kiva. Onneksi itse tykkään omasta seurastani.