Onko kuparikierukka hyvä?
Mietin tässä, että ottaisiko sen ehkäisyksi vaiko ei. Mietityttä nuot hormonaaliset ehkäisyt miten paljon vaikuttavat mielialaan yms..
Kommentit (10)
Olen ollut erittäin tyytyväinen. Ihanaa elää vapaana ilman hormoneja ja välttyä niistä aiheutuvalta ailahtelevalta mielialalta ja selluliitilta puhumattakaan veritulpista ja hormonitoiminnan sekoittumisesta johtuneen väärän kumppanin valinnasta. Muutenkin halpa ja helppo ehkäisykeino; ihmettelen, miksei erityisille nuorille naisille suositella tätä seksikumppanien määrän rajoittamisen ohella!
Mulla on ollut aina ja tosi tyytyväinen olen ollut. Ei mitään negatiivista sanottavaa kyllä.
mulle tuli kohtutulehdus kuparikierukasta. otatin pois.
ok, taidan laitattaa sen. Paljonko on maksanut?
Mutta entäs tuo ehkäisyteho? Olen itsekin miettinyt tuota, mutta pelkään että tulisin kuitenkin raskaaksi, kun noita kauhutarinoita nyt on tullut lueskeltua vähän liikaa ..
Alle 70€ Tampereen ehkäiayneuvolassa
joo äsken ap myös lueskeli ja alkoi ehköisyteho mietityttää..
up