Tekstiviestin esto
Voiko saapuvia tekstiviestejä torpedoida millään? Anoppi kiusaa meitä nyt tekstiviestein kun on huomannut ettei hänelle vastata puhelimeen... Liittymä on Kolumbuksen.
Kommentit (3)
Voihan sen kokeilla esim. miehen numerolla ensin että estääkö myös viestiliikenteen. Kannattaa opereaattoriltakin kysyä..
tarkemmin alkaa selittelemään asioita. Lyhykäisyydessään asia on siis niin että anoppi keksi tekosyyn jolla purkaa vihaansa mieheeni. Väitti siis erästä asiaa miehen siskon sanomaksi tyyliin että " xxx sanoi että sinä aina puhut siitä ja siitä" ja väittää että koska mieheni puhuu vain tästä asiasta, sisarusten välit ovat huonot. Aika sekavaa... No siis, anoppi toimii niin että kun miehen sisko on ihan normaali, eikä väleissä ole mitään vikaa, ongelma on keksittävä. Hän istuttaa miehen siskoa tuolissa niin kauan kunnes sisko alkaa keksiä asioita päästäkseen nukkumaan. Näin tämä " ihana äiti" toimi myös mieheni kanssa. Mieheni sanoi tämän äidilleen ja äiti tietysti loukkaantui ja vaatii miestäni pyytämään anteeksi. Eihän totuutta saa sanoa ääneen eikä äidissä ole mitään vikaa:-) No, siis tässä nimenomaisessa asiassa äiti ei ollut miehen siskoa istuttanut vaan suolsi omia valheitaan. Ylipäätään anoppi elää omassa mielikuvitusmaailmassaan ja luulee että kaikki puhuvat hänen selän takanaan.
Minä en ole tässä millään tavalla osallisena, mutta häiriköinti ärsyttää.
Vierailija:
No jo on teillä hyvät välit! Ja anoppi on varmaan yksin syypää...
Voihan ne viestit poistaa lukematta.