Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tyttäreni lapsen isä estää minua olemasta mummi!

Vierailija
31.07.2014 |

Tyttärelläni on 3-vuotias lapsi jonka huoltajuuden hän menetti mm. jouduttuaan vankilaan erinäisistä syistä.
Lapsen isä on sanonut minulle suoraan ettei halua minun olevan missään tekemisissä lapsen kanssa koska riittää että äiti on epävakaa, lapsi ei kuulemma tarvitse enempää epävakaita ihmisiä ympärilleen.
En ole mitenkään epävakaa, vaan normaali terve keski-ikäinen työssä käyvä nainen. En juurikaan käytä alkoholia, tai edes tupakoi, muusta puhumattakaan. Jostain syystä tyttäreni lapsen isä on kuitenkin sitä mieltä etten ole hyväksi lapselle joten en saa olla mummi lapsenlapselleni. Mitä ihmettä voin tehdä? Vai voinko tehdä yhtikäs mitään?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
31.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ikävä tilanne, mutta isovanhemmilla ei ole lapsenlapsiin mitään oikeuksia. Jos isä ei anna tavata, sepä siitä sitten. Onko tytär kauankin vankilassa? Miten hän tapaamisen suhtautuu?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla