Tärkeä kysymys lapsimessujen lippujen hinnasta
Elikkäs katoint tuolta http://www.messukeskus.com/Sites2/Lapsi/Kavijat/Sivut/Aukioloajat.aspx et aikuiset maksaa 16 e. Sitten alhaalla oli et kokoaikalippu on 30 e. Tarkottaaks se kokoaika lippu et on siel koko viikonlopun?
Vai maksaaks se ovella noin paljon?
Tarviin pikaista vastausta.
Kommentit (6)
Joo, voimassa messujen aja siten et voi poistua alueelta. Sillä pääsee myös kaikkiin saleihin eli modeliin, lemmikkipuolelle jne.
[quote author="Vierailija" time="11.04.2014 klo 21:31"]
Joo, voimassa messujen aja siten et voi poistua alueelta. Sillä pääsee myös kaikkiin saleihin eli modeliin, lemmikkipuolelle jne.
[/quote]
Eli jos meen vaan huomenna sinne, nii maksanks kokoaika lipun? Vai tarkottaaks se et pääsis perjantaina, lauantaina ja sunnuntaina?
Maksat yhdestä päivästä 16e mutta jos haluat mennä joka päivä pe, la, su saat alennnusta ja maksat vain 30e.
Ei tää nyt niin vaikeaa ole ap! Kertalippu 16€, tulet sisään ja olet sen yhden päivän ajan niin pitkään, kuin haluat. 30€:lla saat lipun, joka on voimassa pe-su. Saa tietenkin poistua välillä alueelta. Ymmärsitkö nyt?
Joo ymmärsin. Sori en vaa välillä ymmärrä kaikkea ihan heti :) Mut tää oli tärkee tieto ja pelasti huomisen suunnitelmat, eli kiitos :)
Luulis että kokoaikalippu = voimassa koko messujen ajan