Mikä on parasta mitä miehesi on sanonut ulkonäöstäsi?
Luin äsken vanhan ja kaamean ketjun päinvastaisesta, eli mikä on törkeintä mitä mies on sanonut. Ajattelin aloittaa sitten tällaisen hyvän mielen ketjun.
Mun mies sanoi tänään, että olen "törkeän seksikäs" ja ettei pebasta tarvitse olla epävarma, koska se on hänestä myös "ihan törkeen seksikäs". Todisteeksi hän osoitti pullottavaa etumusta. Tämä siksi, koska olen viime aikoina ollut epävarma itsestäni ja siitä haluaako hän minua (haluaisin seksiä useammin kuin mieheni), ja valittanut peban sellusta (ei paljon, mutta sen verran, että ärsyttää).
Kommentit (20)
Pari tuntia sitten tulin suihkusta/saunasta ja kerrottiin, että näytän parhaalta just silloin.
Ravintolassa eräs järjenriemuvoitto tuijotti sumuisin silmin ja rohkaisi mielensä, tokaisi kovaan ääneen kaikkien iloksi: - "Shul on hhyvät tisshit !!"
Kyllä siinä taas tunsi itsensä niin viehättäväksi ja kauniiksi. Ventovieraan miehen känniääliö-huomiota ei voita mikään...
5 jatkaa...
ei ollut oma mies, luin aloituksen hieman väärin
Eipä oo paljon mitään kuulunu viime aikoina, 7 vuotta oltu yhessä.. ei niitä kyllä aikasemminkaan oo kuulunu hirveesti.. ite oon just kauheen epävarma ittestäni ja ulkonäöstäni, varsinkin ilman meikkiä :( jos itse satun kysymään et miltä näytän niin sillon vastaa aina vaan että näytät aina hyvältä. Huoh..
Olimme viikonloppuna kylpylässä ja mies sanoi yhtäkkiä allasosastolla päätään pyöritellen "Sun ei ikinä tartte häpeillä ulkonäköösi koska oot niin kaunis. Kukaan ei täällä oo lähellekään niin kaunis kuin sää."
Muitakin kivoja juttuja on sanonut, mm. "miten mää sain noin upean näköisen naisen", "kaverit sanoivat saunassa olevansa kateellisia kun mulla on niin seksikäs nainen" ja "mää vaan jään aina tuijottamaan sua kun oot mua vastapäätä. Ajattelen että vitsit kun saisin joskus noin upean naisen ja sitten tajuan että ei perkele, se on mun!"
Puhuu siis minusta oikein näteillä sanoilla.
"Tiedätkö, rakastuin sussa sun luovuuteen."
Tämä tuli ihan puskista, mies ei paljoa tunnusta yleensä. :)
Ha, kymppi luki avauksen väärin. Ulkonäöstä: "You're the original raven-haired, red-lipped beauty."
En tiedä miten tuon vakiintuneen ilmaisun suomentaisi, mutta kyllähän mammoilta kielet taittuu.
mies ei sano mitään kovin herkkää, tällasia saan kuulla lähes päivittäin "you've got a hot body/great titties/fine ass/nice butt" ja jos oon vähän laittautunut niin sanoo "you look very nice" mutta ei koskaan mitään olet kaunein nainen maailmassa mulle tms. romanttista
Kropasta: Kyllähän sä ihan naiselle näytät.
Naamasta: Sun kasvot on ihan symmetrise.
No minun miehelle minä oon kaunein ja ihanin maailmassa ja juu, saan sen kuulla jatkuvasti. Mieheni on pehmoisia puhuva ällöromantikko, mutta oikein ihana sellainen. :D En minä ole sellainen miknkä nykyaika määrittelee kauneuden mitaksi, en ollenkaan. Olen pieni, riippurintainen, ylipainoinen, en juurikaan meikkaa ja parturissa on jäänyt käymättä kuukausien ajan kun en vaan ole muistanut (nyt voisinkin soittaa tämän postauksen jälkeen, hmm.). Mutta se mitä olen, olen estoton sängyssä, flirttailen miehelleni päivän aikana usein (silmäniskuja, vihjailevia katseita) ja no ju, hyvällä maulla vähän muillekin miehille. Kuljen selkä suorana, katson maailmaa avoimesti ja hymyilen useimmiten (monesti näkee näitä ns. kauniita ihmisiä, hyvällä kropalla, viimeisen päälle meikattuna, tyyli kohdallaan, mutta jostain syystä ilme on aina sellainen kuin niillä olis paskaa ylähuulen päällä ja se haisis nenään koko ajan), olen sinut itseni kanssa. Säteilen, ja siihen mies ensimmäisenä aikoinaan kiinnittikin huomionsa. Meillä on keskeinäinen, hyvä huumorintaju, meillä nauretaan paljon, jutellaan tuhmia keskenämme, mutta tarpeen vaatiessa puhutaan vakavasti ja tuetaan toisiamme.
Jaa että mitä on kaunein sanottu ulkonäöstä? En tiedä minkä niistä nyt kauneimmaksi nostaisin.
Kyllä mun mies sanoo aina säännöllisesti, että "sä olet tosi kaunis", mutta ehkä herkimmältä on tuntunut, kun mieheni on pari kertaa sanonut, että hymyni on parasta maailmassa.
Mun mies ei ei ole koskaan kehunut ääneen. Kun lapsista tuli ylipainoa, niistä jaksoi valittaa. Se on ilmeisesti tyytyväinen kuosiin kun valitusta ei kuulu.
Varmaan et "sullon hyvä perse" :D Ei se kyl kauheen romanttista ole... Eipä ole tuo mieskään.
Varmaan et "sullon hyvä perse" :D Ei se kyl kauheen romanttista ole... Eipä ole tuo mieskään.
Sanotteko, ketjun naiset, vastaavasti miehillenne hyviä asioita heidän ulkonäöstään? Vai odotatteko vain itse kehuja?
Että olen kaunotar.
Ja olen 80-kiloinen iho-ongelmainen ja näkyvästi ryppyinen nelikymppinen.
Ihan vain "vitsi että sä oot kaunis", kun olin ilman meikkiä. Olen ollut aina tosi epävarma ulkonäöstäni ilman meikkiä, niin tuosta tuli tosi hyvä mieli :)