Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kaverini omituinen käytös

Vierailija
13.02.2006 |

Kirjoitin sille iloisen viestin:yhteinen ystävämme saa vauvan. (sain luvan kertoa uutisen tälle kaverille) Hän ei reagoinut MILLÄÄN tavalla, siis hän, joka vastaa viesteihini aina ihan saman tien. Jo viikko mennyt.



Ja satun tietämään, että hänellä itsellään on vaikea äitisuhde eikä hän ehkä koskaan halua lapsia. Silti, ihmetyttää tämä asenne. Kai nyt jotain olisi kohteliasta vastata!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos itse ei ole kiinnostunut lapsista, niin ei sitä ymmärrä, että siitä asiasta pitäisi onnitella tai innostua.



En minäkään koskaan onnitellut ketään, joka sai lapsen. Ehkä olin tyhmä, mutta en vain tajunnut. Pidin sitä samana asiana jos joku kertoo ottaneensa koiran tai uuden auton, eihän niistäkään onnitella. Vasta sitten, kun itse sain lapsia tajusin, että onnittelu kuuluu asiaan.

Vierailija
2/2 |
13.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin miksi edes ihmettelet?! Jokaisella on omat kipeät kohtansa. Ja kohteliasta on huomioida myös se.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän kuusi