Onko naisten kissatappelut siirtyneet pubeista blogeihin?
Nyt kyllä ihmetyttää kun lähes joka päivä saa kuulla joltain tai lukea että "se ja se bloggaaja on sanonut siitä sitä sun tätä", ja "se bloggaaja antoi toiselle vähän palautetta netissä", ja "se ja se bloggaaja oli nähty hyytävän viileissä tunnelmissa jossain tuote-esittelyssä" ja "ne bloggaajat ja niiden kaverit eivät enää ole väleissä sen ja sen jutun jälkeen" ja näitä juttuja tulee vastaan jopa tältä palstalta, niin mikä ihmeen muoti tämä on ja minkä ikäisiä nuo tuolla tavalla käyttäytyvät naiset oikeasti ovat?
Aiemmin naiset kävivät baareissa toisten hiuksiin kiinni tai heittelivät oluttuoppeja toistensa päälle, käydäänkö ne sellaiset riidat nykyään skumppahuuruissa tietokoneen näppäimistön kautta? Tällä tavoin säästellään rakennekynsiä ja hiusjatkeita etteivät mene tappelussa? Vai joku nykyaikainen trendikäs buumi jota minä ja/tai minun ikäiseni eivät vaan ymmärrä?
terv: ilmiötä ihmettelevä yli kolmekymppinen nainen vaan
Kommentit (5)
Mä oon onnistunut käymään näköjään lähinnä sellaisissa pubeissa, joissa kissat eivät ole tapelleet. Sama blogien suhteen!
Ketkä bloggaajat ovat kavereita, ja ketkä eivät? Kuka dissaa ketä? Kuka kateellinen kelle? Kuka haastaa ketä? Kertokaa kaikki :)
Step by Stepin Tiina ainakin haukkuu muita minkä kerkeää ja toisia sit mielistelee!
Voi ne rakennekynnet toki mennä siinäkin jos naputtelee tietsikkaa sormet kiukusta höyryten :D