Kun ex-mieheni lisääntyy uuden kihlatun kanssa,teen kostoksi heistä
ls.ilmarin+poliisikotiratsian huumeepäilystä.Sen lisäksi soitan ambulanssin.Terkut vaan Jokken pikkuveljelle.
Kommentit (6)
Toivottavasti lapsia ei ole kuvioissa. Kauhea ajatella, etä jollakin olisi noin lapsellinen, katkera ja kostonhimoinen äiti. Noilla luonteenpiirteillä on varmastii osuutensa ap:n eroon, ei ne hetkessä kehity.
Ja nimi Jokke taipuu Joken, ei Jokken.
Eii.... Älä haudo tuollaista, vahingotat vain itseäsi enemmän. Keksi vaikka joku reilumpi tapa kostaa, niin nouset heidän yläpuolelleen. Voodoo nukke ja neulat tms. Tai sitten auta ensin itseäsi!!! Et tarvitse tuollaista mikä satutti sinua noin paljon! Vaikka on kliseinen niin: voima + hali
Aikas noloa sitten kun jäät kiinni..
ls-imoituksen voit toki tehdä, mutta täyspäisessä perheessä se ei johda mihinkään. Huumeratsiaa sinä et valitettavasti voi itse tehdä, sillä se vaatii poliisin toimenpiteitä. Mulla on vahva usko siihen, että Suomessa poliisi ei ryntää kenenkään kotiin tekemään kotietsintää pelkän yhden nimettömän puhelun perusteella. Poliisilla pitää olla vahvoja todisteita tapauksen taustalla. Ex-vaimon ilmoitus ei siihen riitä. Ambulanssin saat toki käymään paikalla, mutta puhelusi hätäkeskukseen jäljitetään ja sinulle rapsahtaa sakot tarpeettomasta ilmoituksesta.
Melko katkeraa, säälittävää, lapsellista. Ei kovinkaan suuri ihme, että olet se ex, etkä kihlattu :D