Onko se akillesjänne vai mikä kun on nilkan takana? Nyt pirun kipee
ollut eilisestä saakka niin että muistan kun meinasin saunassa nostaa jalat siihen kiukaan eteen niin ai jai kun sattui kun se nilkan takaosa osui puuhun.
Olen kyllä jonkin aikaa lenkannut kävellessä vaikka kipua ei muuten juurikaan tunne, paitsi tuolla tavalla kolauttaessa siihen.
Mitä tälle pitäisi tehdä? En tiedä mistä olisi alunperin edes tullut.
Kommentit (2)
Käytätkö paljon korkeakorkoisia kenkiä? Tai oletko seisonut lähiaikoinaa pitkän päivän? Nyt kannattaa käyttää vain matalia kenkiä vähän aikaa.
on parin sentin koroke kantapään alla. Ei ole kyllä varsinainen korko siis kun sama materiaali jatkuu koko kengänpohjan, tajuatteohan mitä tarkoitan. En ole aikaisemmin huomannut niiden vaivanneen ollenkaan, on siis vanhat kengät jo.
Ja tää muuten vaivaa vain vasenta akillesjännettä (?), oikeassa ei mitään. ap
Tai oletko seisonut lähiaikoinaa pitkän päivän? Nyt kannattaa käyttää vain matalia kenkiä vähän aikaa.