Mummi aikoo lähteä etelään lomalla!
Mummi on siis luvannut hoitaa lastani, mutta nyt varasikin etelänmatkan :/
Kommentit (4)
Mutta tökerösti tehty, jos oli jo luvannut hoitaa. Oliko vaan luvannut ottaa kyläilemään vai oletko sopinut hoitolupauksen perusteella jotain, mitä on vaikea järjestää uudelleen?
Tossa iässä minäkin aion lomailla ja paljon. Lasten lapsia hoidan kun minulle sopii ja kun sitä haluan.
Ja muuten, et vain kun itsellesi sopii ja kun sitä haluat, isovanhemmilla kun ei ole oikeuksia sen enempää kuin velvollisuuksiakaan ja lapsen hoitamisen/tapaamisen pitää olla vanhemman ja isovanhemman yhteinen sopimus.
tahansa, eikä lastenlasten hoito tosiaan ole mikään velvollisuus. Mutta eläkeläisyys ei oikeuta pettämään lupauksiaan ja sopimuksiaan. Etenkään läheisille ja rakkaille tehtyjä!
Aikooko kakkonen ryhtyä eläkeläisenä ilkeäksi omille lapsilleen? Pettämään heille tehdyt lupaukset?
Tossa iässä minäkin aion lomailla ja paljon. Lasten lapsia hoidan kun minulle sopii ja kun sitä haluan.