Luuleeko miehet ettei nainen huomaa kun katsovat rintoja?
Kommentit (32)
tajua katsovansa tissejä ennen kuin on liian myöhäistä.
mä oisin tyytyväinen jos joku edes kattoisi minuun päin..
Huvittava tuo naisten ajatusmaailma etteivät "kunnon miehet" muka katsoisi niitä rintoja. Kaikki terveet heteromiehet pitävät tisseistä. Onhan suora tuijottelu tietysti epäkohteliasta.
Eivät luule. Fiksut naiset pukeutuvat niin, etteivät rinnat roiku toljotettavina. Utareitaan esittelevät paksut teinit ja halvan näköiset lähiömammat ovat kauhistuttavia.
Olen heteronainen ja katson kyllä hyvännäköisiä rintoja (etenkin, jos ne ovat vaatetuksen puolesta näytillä). Miksi sitten miehet eivät tekisi niin? Kauniit asiat tekevät hyvälle mielelle, ei siitä tuijotuksen kohteen tarvitse ahdistua. Aina voi pukeutua säkkiin, jos ujostuttaa.
Eikö naiset ymmärrä, että on hyvin vaikea olla katsomatta?
Kai se jossain perimässä on ohjelmoituna sekin.
[quote author="Vierailija" time="06.07.2013 klo 21:10"]
Eivät luule. Fiksut naiset pukeutuvat niin, etteivät rinnat roiku toljotettavina. Utareitaan esittelevät paksut teinit ja halvan näköiset lähiömammat ovat kauhistuttavia.
[/quote] Sailti nekin kelpaavat miehille.
Tunsin oloni aika vaivaantuneeksi lääkärin vastaanotolla, kun lääkäri, noin kuuskymppinen mies, tuijotti rintojani...
Ja tämä "tissien tuijottaja"- lääkäri teki mulle vielä sisätutkimuksenkin, yöks =D
Olen mies ja en koskaan sosiaalisissa tilanteissa tuijota rintoja. Joskus silmät saattavat vilahtaa kaulan alapuolelle, mutta vain kuin katson vaatetusta tai jos ajattelen jotain niin että silmät sattuvat harhailemaan. Naiset aina kuvittelevat itsestään liikoja. Ei kukaan teidän paidan peittämiä kumpuja halua tuijotella kun netistä näkee parilla klikkauksella tuhansittain paljaita ykkösluokan tissejä. Olette säälittäviä.
toi on välil tosi rasittavaa miehiltä, kun itse tulee huomattuu mihis ne silmät katsovatkaan, lenkkeilen sen verran paljon, et kyl huomaa sen ohikulkijast
[quote author="Vierailija" time="11.05.2012 klo 16:42"]
Luuleeko miehet ettei nainen huomaa kun katsovat rintoja?
[/quote]
Ei. Mutta naiset luulevat että mies katsoo rintoja aina kun silmät käy vaakatason alapuolella.
kyllä pepun vilkuilu on mukavampaa ja siitä ei jää kiinni
Ei ihminen muutu lesboksi hölmö.
Yläkoulun pojat tuijottavat maikan tissejä, siis huvittavasti. En ole raaskinut vielä huomauttaa.
Biisi: Miljoonasateen Kundilla seisoo.
Nykyään se on kyllä vähän rasittavaa ja vaivaannuttavaa. Mun miestä se vaan naurattaa. Eihän sille tietty minkään voi jos jollain nyt katse sinne kiinnittyy, mutta ihan tahallinen ja tietoinen töllistely on mun mielestä todella junttia.
Ja myös kokeilla, tosin vaan yksi mies =)
Mutta imartelevaltahan se tuntuu jos joku pitää hyvännäköisenä.
Ja myös kokeilla, tosin vaan yksi mies =)
Mutta imartelevaltahan se tuntuu jos joku pitää hyvännäköisenä.
Valitettavasti se että joku katsoo munkkejasi ei tarkoita että hän pitää sinua hyvännäköisenä.
on erittäin epämukava olo, kun vaikka mieheni kaverit katsovat selkeästi rintojani.