Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko Suomi demonikratia? Demonikratiassa asiat kääntyvät ylösalaisin, esimerkiksi työpaikkapula kääntyy puheeksi työvoimapulasta.

Vierailija
10.10.2026 |

Suomessa on Euroopan korkein työttömyysaste, koska täällä ei ole riittävästi työpaikkoja, mutta julkisesti meille kerrotaan, että tarvitsemme aina lisää maahan muuttoa, koska meitä ikuisesti uhkaa valtava työvoimapula. Demonikratiassa ei reaalimaailman tosiasioista välitetä, vaan valheelliset ideologiat ovat ottaneet vallan.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
10.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Demonikratia kuvaa hyvin tilannetta! Väärät mielipiteet on demonisoitu mm. jaappanilaisten nykyiset käytännöt.

Vierailija
2/3 |
10.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomi näyttäisi olevan orwellilainen dystopia jossa varsinkin media ja vasemmisto elää kuplassa jossa totuus on sitä mitä nuo selittää sen itselleen olevan. Faktoilla ei ole tuossa kuplassa mitään merkitystä, vain sillä miten asiat selitetään. Ja petterihän selvästi haluaa hivuttaa kokoomuksen sinne vasemmiston jatkoksi paremmiston joukkoon kun tuo on vasemmistolaisempi kuin vasemmisto itse mm. persuvihassaan. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
10.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä oli suurempi ja traagisempi kansankusetus, kuin menneet sähkösekoilut. Tällä oli vakavia seurauksia ihmisten elämään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi kahdeksan