Tykkäättekö te kuvioillisista vaatteista?
Kun niitä on myynnissä lähes kaikilla suomalaisilla firmoilla melkein pelkästään. Esimerkiksi Nanso, Paapii, Ommellinen, Aate.
Kommentit (8)
Kyllä. Riippuu tietysti kuviosta, että tykkäänkö.
Aika hirveitä melki kaikki. Taattua tyylittömyyttä. Ulkomailla suomalaisen tunnistaa hyvin näistä trikoisista kuvioräteistä.
Mä en tykkää. Ostan pääasiassa vain yksivärisiä. Ne kuviot on aina jotenkin ärsyttävän näköisiä. Pienet pilkut ja pallot on ainoat, jota voin sietää.
En tykkää. Pidän yksivärisistä vaatteista, niitä on helpompi yhdistellä kuin kuviollisia. Muutama kuviollinen vaate on ja niitä ei tule käytettyä lainkaan.
En tykkää. Varottavia esimerkkejä näki kesällä bussipysäkeillä. Kaikki kuviollista. Tuli joku pellehermanni mieleen.
Tietysti olivat siistejä ja puhtaita, mutta tyyli puuttui.
En tykkää minäkään. Ihmetyttää, että niitä silti on myynnissä niin paljon. Kun luulisin, että suurin osa ei tykkää. Miksi yöpaidoissakin pitää aina olla ihan tyhmiä kuvioita. Nansolla ja Ratialla on aina.
Tykkään. En tosin mistään graafisista ja isoista Marimekko-tyyppisistä kuvioista. Mun kaikki vaatteet on ulkomaalaisia.