Kalluppi: Mitä tykkäätte äidistä,
joka vie lapsen päiväkotiin, vaikkei opiskele tai käy töissä, vaan tarvitsee itselleen aikaa shoppailuun ja treenaamiseen?
Onx jotenkin kadehdittavaa vai ei?
Terv. Saana
Kommentit (5)
Jos lapsi on hoidossa niin mitä tyhjää siinä on? Taidat itse olla aika tyhjäpää.
äiti ei näemmä pysty kovin hyvää suhdetta häneen rakentamaan tuolla ajatusmaailmalla.
Minusta lapsia ei pidä viedä hoitoon, jos on kotona. Toki ei siellä kotona tarvitse sitten kökkiä, vaan olla aktviinen äiti, joka haluaa olla lapsen kanssa, käydä vaikka kerhoissa jossa saa sitten kontaktia muihin lapsiin, käydä leikkipuistoissa jne.
Jotenkin kun vaan ryhtyy vanhemmaksi, niin pitäisi kyllä oikeasti tykätä myös viettää aikaa lapsensa kanssa. Varsinkin lapsen ollessa pieni ja toki olla kiinnostunut myös isomman lapsen puuhista.
Jos lapsi on hoidossa niin mitä tyhjää siinä on? Taidat itse olla aika tyhjäpää.
jos äiti ei käy töissä eikä opiskele ja lapsikin on hoidossa.
Siis ei käy kateeksi.
ei mua ainakaan tarvitse kadehtia. Olen kotiäiti ja joskus käyn shoppailemassa ja joskus urheilemassa. Lapsi on päiväkodissa puolipäiväisenä.
aika tyhjältä elämältä. En oikein osaa kadehtia tuollaista.