Norja Ranskan ydinasepelotteen suojaan, meillä desanttivasemmisto edelleen Venäjän asialla
Ei ydinaseita suomeen ööööööö ei rajaturvallisuuslakia ööööööö ei jalkaväkimiinoja.
Kommentit (6)
Tääkin on Sanna "ei natoon mun valtakauden aikana" Marinin syytä.
On se kumma että tämäkin on taas persujen mielestä vasemmiston syytä vaikka meillä nyt oikeistohallitus ei ole tehnyt mitään asian eteen.
Persut on venäjämyönteisiä. Heille sopisi ydinaseiden tuonti Suomen maapetälle, kunhan ne olisivat venäläisiä.
Vassarit joutui eksistentiaaliseen kriisiin venäjän hyökkäyksen takia ja totesivat olleensa väärässä - venäjä olikin se pahis. Ei se silti tarkoita sitä, että haluaisivat ydinaseita Suomeen tai kannattaisivat sotaa.
Puolueiden äänestäjäryhmistä erottuvat Liike Nytiä äänestävät (67 %) vahvalla Venäjämyönteisyydellään, mutta myös perussuomalaisten (48 %) ja keskustan (47 %) kannattajien suhtautuminen on keskimääräistä myönteisempää. Vihreiden kannattajat (15 %) ovat selvästi kriittisimpiä, mutta myönteinen suhtautuminen Venäjään on vähissä myös vasemmistoliittoa (22 %), RKP:tä (23 %) ja kokoomusta (25 %) äänestävien parissa. Näistä ryhmistä huomio kiinnittyy erityisesti vasemmistoliiton kannattajiin. Vielä vuonna 2004 liki kolme neljäsosaa vasemmistoliittoa äänestäneistä suhtautui Venäjään myönteisesti. Vasemmistoliiton nykyisistä kannattajista ei vastaavaa yhteyttä Venäjään enää juuri löydy.
EVA:n tutkimus v.2021
Toivottavasti Venjä hyökkää pian ja valtaa Suomen ennen kuin vassarit voittaa vaalit 2027 ja estävät tämän.
Vihervasemmisto = Putinin salarakkaat. Kovasti julistetaan muuta, mutta teot kertoo totuuden.