Miksi mies kertoo perhe- ja parisuhdestatuksen ekan 5 minuutin aikana?
Töihin on tullut uusia miespuolisia työntekijöitä ja ihan poikkeuksetta jokainen kertoo että on vaimo ja lapsia. Heti ekana päivänä. Naispuoliset ei todellakaan, edes ekan vuoden aikana. Luuleeko ne että jokainen Irmeli tulee heti pokaamaan niin paras lyödä kortit pöytään vai mikä juttu??
Kommentit (5)
Mä olen taas huomannut päinvastaisen asian. Töissä menet jollekin naiselle ajankuluksi juttelemaan jotain ihan yleistä, esim
Minä: "moikka, onko paljon työkiireitä vielä tälle päivälle vai joko alkaa viikonloppu polttelemaan?"
Nainen: "ei tässä. Aviomiehen ja lasten kanssa käytiin keskiviikkona Prismassa ja ostettiin vaippoja".
Minä: "okeii no se oli varmasti mukava reissu se.."
Koska ovat ylpeitä perheestään. Mutta kai sekin on väärin tehty.
Totta. Toisaalta aika tylsiä työpaikkoja kun kaikilla perhe. Ikisinkku kokee olevansa eri leirissä tai erilainen. Tietysti aika harva mies varmaan naisia kiinnostaa. Ellei ole menevä nainen.
Ei ala työkaverit ehdottelemaan?